Bilgisayar artık günümüzün en önemli unsurlarından bir tanesi ve olmazsa olmazlarımızdan biri. Ve bilgisayarı hızlı kullanmakta oldukça önemli. Bu amaca hizmet etmek için hazırlanmış web sitelerinden bir tanesi olan 10FastFingers birçok dilde hizmet veriyor.

Sponsorlu Reklamlar

Bu dillerin arasında Türkçe’nin de bulunduğunu belirtelim. 10 Parmak hızlı yazma testi için hazırlanan web sitesini tanıtmaya başlayalım.

Öncelikle hızlı yazma testine nasıl kayıt olacağınızı anlatalım.

Web sitesine girdiğinizde sağ üst köşede yer alan Giriş Yap / Hesap Oluştur linkine tıklıyoruz. Hemen ekranda gördüğünüz üzere Create Account sekmesine tıklıyoruz ve kayıt oluşturulacak ekrana geçiyoruz. Bu ekranda sadece sosyal ağlar ile giriş yapabiliyor ve kayıtlı isek giriş yapabiliyoruz.

Hızlı Yazma Testi

Hızlı Yazma Testi

Ve Create Account kısmına geldik. Bu kısımda yer alan alanların tamamını doldurmak zorundayız. Ve bilgilerin tamamını da doğru girmenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak kendi hesabımı oluştur linkine tıklayarak işlemin bu aşamasını sonlandırıyoruz.

Hızlı Yazma Testi 2

Hızlı Yazma Testi 2

Bu ekran aslında biraz anlamsız görünse de yapmanız gereken asıl işlem bu noktada resmin üst kısmında yer alan ve “We send you an Email to the adress…” ile başlayan ingilizce cümleye dikkat etmek. Bu cümle bize mail adresimize 10FastFingers tarafından bir mail atıldığını ve bu mail içerisinde yer alan linke tıklayarak hesabı aktif hale getirebileceğimiz söyleniyor.

Hızlı Yazma Testi 3

Hızlı Yazma Testi 3

Bizde hemen mail adresimize gittik ve bu maili bulduk. Linke tıkladıktan hemen sonra ise Hızlı Yazma Testi Sitesine gittik ve giriş otomatik olarak gerçekleşti.

10fastfingers

10fastfingers

Kayıt aşamasını tamamladığımıza göre web sitesini nasıl kullanabiliriz ona kısaca gözatalım.

Dediğimiz kaydol işlemini bitirdik ve artık yapılması gereken hızlı yazma testini tamamlamak. Önümüze şekilde verildiği gibi bir metin konuluyor bu metini aynen yazmalıyız. kelimeler arası geçiş doğal olarak boşluk tuşu ile yapılıyor. 1 dakika süreniz var ve bu sürede en fazla kelimeyi yazmaya çalışıyorsunuz.

10 Fast Fingers yani on parmak hızlı yazma sitesi hem global, hem de yerel olarak en hızlı yazanların bir sıralamasını yapıyor. Bu sıralama oldukça zor değişiyor ve büyük bir rekabet söz konusu. sizde elinizden geldiğince hızlı yazarak bu listelere girebilirsiniz. Süre bitiminde otomatik olarak sistem yazmaya kapanıyor ve sonuçlar ortaya çıkıyor.

Hızlı Yazma Testi Sitesi

Hızlı Yazma Testi Sitesi

Ve sonuçlar ortaya çıktı. Biz dakika da 45 kelime yazabilmişiz ve 235 kez tuşa basmışız. 40 adet doğru kelime varken, yanlış kelime sayısı 1. Ve benim yazma hızım diğerlerine göre %65.64 daha iyiymiş. Ve ben sıralamada 13565 kişi içerisinde 4661. olmuşum. Pek iyi bir sonuç değil ama ilerisi için ümit vaat ettiğimi söyleyebilirim.

Hızlı yazma testi sitesi 2

Hızlı yazma testi sitesi 2

Bakın bir altta yer alan resimde de dünya listeleri var. Bu listelerde aslında kullanıcıların oluşturduğu yarışma grupları. Genellikle kısa süre için açılır ve herkes sonucu elde ettikten sonra biter. Katılım sınırlı hale getirilebilir veya bir süre kısıtlaması olmadan devam edebilir.

Yeni oturum açın kısmından sizde şartlarını kendinizin belirlediği bir yarışma başlatabilirsiniz.

Her yarışmacı belirtilen süre içerisinde istediği kadar yazma hakkına sahiptir.

Hızlı yazma testi 3

Hızlı yazma testi 3

Sitede Top 100 ve Top 1000 adlı modlar var ve modlar kolay ve zor olarak ikiye ayrılmış. Her başarı yeni bir kilidi açar ve bir sonrakine geçiş imkanı sunar.

Hızlı yazma testi sitesi 4

Hızlı yazma testi sitesi 4

Siz de 10 Fast Finger yani 10 parmak hızlı yazma testini deneyebilir ve ne kadar hızlı yazdığınızı görebilirsiniz.

Özellikle adliyeler de zabıt katip sınavına girecek arkadaşlar için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. Bu site hem yazma hızınızı test edecek, hem de sizlere bir gelişim sağlayacaktır.