Mail hizmetleri konusunda Outlook Kaydol konusu en popüler konulardan bir tanesi ve ilk sıraya doğru emin adımlar ile ilerliyor.

Sponsorlu Reklamlar

Microsoft tarafından belirlenen ve değiştirilen politikalar çerçevesinde, Hotmail, Windowslive, live gibi hizmetlerden uzun sürede uzaklaşma ve  tüm ağırlığı Outlook’a kaydırma planları devreye sokuldu. Bu çerçevede gün itibariyle en çok ilgi gören mail hizmetinin Outlook olması bekleniyor ve talepler de bu yönde. Şimdi Outlook mail adresi nasıl oluşturulur bunu sizlere kısaca anlatalım.

Öncelikle sayfa sonunda verilen link yardımı ile kayıt sayfasına ilerleyin. Ulaşılan sayfa tam aşağıda ki resimde ki gibidir. Bu kısımda ad, soyad bilgisi doldurulduktan hemen sonra, en önemli alan olan kullanıcı adı alanına geliyoruz.

Bu alanda kullanıcı benzersiz bir kullanıcı adı belirlemelidir. Yani kullanıcı daha önce birisinin almadığı bir isim almalıdır. örneğin kaydol@outlook.com gibi. Zaten bir başkasının aldığı kullanıcı adı belirlenirse, sistem otomatik olarak uyarı veriyor ve almanızı engelliyor.

Hotmail Kaydol

Outlook Kaydol

Parola belirleme aşaması da oldukça önemli. Kısa süre sonra Outlook şifremi unuttum ne yapmalıyım gibi sorunlar ile karşılaşmamanız için hatırlayacağınız bir şifre olmalı. Bu şifre aynı zamanda içerisinde özel karakter ve büyük küçük harfte barındırmalıdır.

Hotmail Kaydol 2

Outlook Kaydol 2

Bir diğer önemli aşama ise telefon bilgilerinin girildiği alandır. Bu alanda kullanıcılar telefon bilgilerini girerek, hesapların çalınması durumunda en kısa yoldan şifrelerini elde edebilmektedir. Bu sayede kullanıcı çalınan hesabını dahi kısa bir sürede alabilir.

Hotmail Kayıt Ol

Outlook Kayıt Ol

Telefon bilgileri girildikten sonra, telefonunuza erişim kodu geliyor ve bu erişim kodunu gerekli alana girdikten sonra kayıt aşaması son aşamaya geliyor. Kod almadım derseniz kod yeniden gönderiliyor.

Outlook-Kayıt

Outlook-Kayıt

Artık Microsoft hesabı ve bu hesap altında da Outlook sayfamız oluştu. Artık mail atabilmek için gerekli aşamalar son buldu.

 

Hotmail

Outlook

Artık Outlook Kaydol aşaması sonlandı. Siz de mail atmak ve almak için e-posta adresinize gidebilirsiniz.

Hotmail Mail Kutusu

Outlook Mail Kutusu

Outlook Kayıt Sayfası

Sponsorlu Reklamlar


 

Sizde artık bir Outlook adresine sahipsiniz ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere kayıt aşamasını bir de video olarak anlatmaya çalışalım.