Sizler için hazırladığımı yardım konularımıza yenisini ekliyoruz ve son konumuz Outlook E-Posta Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Sponsorlu Reklamlar

Outlook şifresi neden değiştirilir?

Şifrenizi unutmuş olabilirsiniz,

Şifrenizi bloke etmiş olabilirsiniz,

Şifrenizi güvenlik nedeniyle değiştirmek istiyor olabilirsiniz,

Şifreniz çalınmış olabilir.

Şimdi bu nedenler çerçevesinde Outlook şifrenizi nasıl değiştireceğinizi sizlere en net şekilde anlatalım.

Aşama 1: Öncelikle Outlook adresine giderek, Oturum Aç butonunun hemen altında yer alan “Hesabınıza Erişemiyor musunuz” linkine tıklayın. Tek kullanımlık kodla oturum açma bu aşamada işimize yaramaz.

Outlook Şifre Değiştirme

Outlook Şifre Değiştirme

Aşama 2: Bu aşamada Outlook bize neden oturum açamadığımızı soruyor. Burada seçenekler arasında yer alan Parolamı Unuttum’u işaretleyerek bir sonra ki aşamaya geçiyoruz. Diğer seçenekler de eninde sonunda yine şifre değiştirme ekranına çıkıyor.

Outlook şifre değiştirme 1

Outlook şifre değiştirme 1

Aşama 3: Bu aşamada bizden kayıtlı telefon numaramızı istiyor. Buraya kayıt olurken girdiğimiz telefon numarasını giriyoruz. Eğer kayıtlı telefon numarasını kullanmıyorsanız, “Veya bir e-posta adresi kullanın seçeneğini tıklayabilirsiniz. Burada mail adresinize aktivasyon kodu gönderilecektir ve bir sonra ki aşamada da yine aynı şekilde kodu gireceğiz.

outlook şifre değiştirme 2

Outlook şifre değiştirme 2

Aşama 4: Ve sonra ki aşama da bizden güvenlik kodunu nasıl almak istediğimizi soruyor. Biz SMS olarak almak istediğimizi belirtiyoruz ve cep telefonu numaramızın son 4 hanesini yazıyoruz. Bu kısımda e-posta olarak da alabilir veya Microsoft tarafından bir arama almayı deneyebilirsiniz.

Outlook şifre değiştirme 3

Outlook şifre değiştirme 3

Aşama 4: Ve güvenlik koduda girildikten sonra yeni şifremizi belirleyeceğimiz ekranımıza geldik. Bu ekranda en az 8 karakter olmak üzere şifrenizi belirlemeniz gerekiyor.

Outlook şifre değiştirme 4

Outlook şifre değiştirme 4

Aşama 5:  Bu son ekranı görmeden asla ama asla işlemi bitirmeyiniz. Bu ekran sizin şifrenizin değiştirildiğini ve hesabınızın kurtarıldığını belirten ekran.

Bu ekranda iki aşamalı doğrulama özelliğinden bahsediyor ve siz bilgi almak isterseniz deneyebilirsiniz.

Outlook şifre Değiştirme 5

Outlook şifre Değiştirme 5

Outlook şifremizi “Outlook E-Posta Şifresi Nasıl Değiştirilir?” adlı konumuz ile değiştirmeyi başardık.

Buna rağmen şifrenizi değiştirme işlemi başarısız sonuçlandı ise, Outlook Kaydol adlı konumuz yardımı ile yeni bir Outlook hesabı alabilirsiniz.

Outlook şifresi nasıl değiştirilir adlı videomuz: Bu video ile daha detaylı bir anlatım yapıldı ve şifre değiştirme aşaması daha da kolaylaştırıldı.