OverWatch oyunu artık Türk oyun severler ile birlikte ve ilk etapta fazla beğenilmese de kendisine bir kitle oluşturmayı başardı.  Bir nişancı oyunu olması onu daha da cazip kılıyor ve açıkçası bizce oyunun en net özelliği. Şimdi oyunu fazla dallandırmadan daha net bir şekilde anlatmaya başlayalım.

Sponsorlu Reklamlar

OverWatch bir grup ve bu grup bir robot topluluğuna karşı mücadeleye giriyorlar. Bu mücadele sizi amansız bir rekabetin içerisine atacak ve bu rekabetten sağ çıkabilmek neredeyse imkansız ve sizden imkansızı başarmanız isteniyor. Karakterlerin inanılmaz güçleri sizi oldukça eğlendirecek, bunu da belirtmeden geçmeyelim.

OverWatch Kaydol

OverWatch Kaydol

Oyun içerisinde 4 adet sınıf bulunuyor ve bu sınıfların her birinin ayrı ayrı özellikleri mevcut. Şimdi bunlardan bahsedelim. Oyundaki karakterler; Tank, savunma, saldırı ve destek sınıflarıdır. İlk karakterimiz anlatmaya saldırı sınıfı ile başlayalım. Adeta bir sıçrama ustası olan bu sınıflar ile uzun menzil sıçramaları yapabilir ve bu sıçramalar esnasında da rakiplerinizi mermi manyağı yapabilirsiniz. Üstelik sıçramalar esnasında yön kontrolü de tamamen size bırakılmış.

Destek karakterleri ise tamamen diğer oyuncuların konsantre olabilmesi ve hamlelerini daha kolay yapabilmesi için hazırlanmış. Bir anda dikkat dağıtırlar ve ve diğer oyuncunun ışınlanmalarını sağlayabilirler. Tabii ki onları çok iyi kullanmanız gerekiyor.

Oyun içerisinde yer alan haritalar ise %65 oranında gerçeklik payı taşıyor. Bu gerçeklik payı oyuna tanıdık bir mekan da devat etmenizi sağlarken, gerçek Dünya haritası veya Google Maps üzerinden haritanın gerçeğini bulabilmeniz mümkün.

OverWatch Oyununa Kaydol