Dünya’nın en büyük sosyal fotoğraf ağlarından bir tanesi olan Pinterest büyümeye ve milyonlarca fotoğrafı bir kullanıcıdan diğer kullanıcıya iletmeyi hedefliyor ve bunu da fazlasıyla başarıyor. Artık popüler ağlar arasında yerini aldığını, çeşitli sitelerin de footer kısmında yer vermesinden anlıyoruz.

Sponsorlu Reklamlar

Pinterest’in ana amacı çekilen bir karenin milyonlarca kişiye belki biraz daha gerçekçi tabirle binlerce kişiye ulaşmasını sağlamak.

Peki bu sistem nasıl çalışır. Öncelikle sitenin en önemli işlevi pinlemek, yani bir fotoğrafı kendi profiliniz üzerinden paylaşmak. Ana sayfa da bu ideal üzerine kurulmuş ve en çok pinlenen kareleri ana sayfaya çekiyor. Yani bir fotoğraf ne kadar ünlü ise o kadar daha fazla ünlü oluyor. Bu büyümeyi tetiklemek gibi bir şey.

Site içerisinde daha doğrusu profilinize bağlı panolar oluşturabiliyor ve pinlerinizi bu panolara gömebiliyorsunuz. Böylelikle fotoğrafların sınıflandırılması da sağlanmış oluyor. Bu hem sizin yönetiminizi hem de takipçilerinizin izlemesini kolaylaştırıyor.

 

pinterest kaydol

pinterest kaydol

Resimde gördüğünüz kısım Pinterest ana sayfası ve her telden pinlere yer veren bir yapıya sahip.

Peki nasıl kayıt olabiliriz. Öncelikle aşağıda verilen linkler yardımı ile siteye, yani kayıt sayfasına ulaşabilir ve ulaştıktan sonra da kayıt aşaması için gerekli alanları doldurduktan sonra 15 saniyede kayıt aşamasını tamamlayabilirsiniz. Bütün işlemler oldukça basit.

Pinterest Kayıt

Pinterest Kayıt

 

Bu aşamayı geçtikten sonra artık bir pinterest kullanıcısı oluyorsunuz ve bu aşamadan sonra da istediğiniz fotoğrafı paylaşıp, beğendiğiniz pinleri tekrar pinleyebilirsiniz.

Pinterest Kaydol

Pinterest indir