• Oyun Kalitesi
  • Grafikler
  • Oynanabilirlik
  • Karakterler
  • Gelişim

YENİ BİR GEZEGENDE YAŞAM
Entropia tarafından geliştirilen savaş, aksiyon ve bilimkurgu oyunu olan Planet Calypso Mindark tarafından yayınlanan üç boyutlu bir MMORPG oyunudur. Oyun ekonomik, sosyal ve politik yönüyle dikkat çekmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Oyuncu bu oyunda bir sömürgeci rolünü üstlenmektedir. 1500 metrekarelik devasa boyutlarda bir haritanın bulunduğu Planet Calypso’da karakterinizin sahip olabileceği yüz ellinin üzerinde yetenek bulunmaktadır. Oyunda bulunan geliştirilmiş karakter yapılandırma sistemi sayesinde saç stilinizden zırh yapısına kadar dış görünüşünüzle ilgili ayrıntıları ve yeteneklerinizi etkileyecek olan detayları kişiselleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Oyunda sahip olacağınız bir başka seçenek de mesleğiniz hakkındadır. Oyunda hunting, mining ve crafting gibi meslekler arasında seçim yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca sahip olacağınız çeşitli araçlar ve düşünce gücünüzün kullanımıyla oyun daha renkli hale gelmektedir. Sömürgecilik yaparken ücretli iş yaparak sömürgeciler için kaynak toplayarak para kazanmanız gerekmektedir. Ekonomik faaliyetlere katılmak istediğiniz zaman çalışarak veya para yatırarak avatar hesabınıza para eklemeniz mümkün olmaktadır. Oyun hem en zengin hem de benzerleri içerisinde en karmaşık yapıya sahip MMO oyunları arasında yer almaktadır. Karmaşık yapıya sahip olmasının yanı sıra bu karmaşık yapı oyunu daha heyecanlı hale getirerek eğlencenin dozunu artırdığı gibi istediklerinizi yapabilme konusunda da özgürlük sağlamaktadır. Oyun kendi kaderinizi şekillendirmenize olanak sağlamaktadır.

Oyun 2.5 GB’lık bir alan kaplamaktadır. Planet Calypso oyunu için işletim sisteminizin en azından Windows XP, Vista veya 7 olması gerekmektedir. Ayrıca işlemcinizin en az Intel Pentium 4 2.8 ghz ya da AMD Athlon 64 olması gerekmektedir.

Planet Calypso Kaydol