Küçüğünden büyüğüne herkes evinde bir köşede, bir oyun konsolu olmasını ister ve bunun için de yapılabilecek ne varsa yapar. Bunun başında da Play Station ve aramalarda da Play Station Kaydol gelir diyebiliriz.

Sponsorlu Reklamlar

Dünyada çok fzla oyun konsolu olmasına rağmen, neden bu cihazın bu kadar tuttuğunu anlamakta aslında pek zor değil. Reklam olayını çok iyi yapmaları, oyun konsolunun tasarım olarak çok iyi hazırlanmış olması, oyunların zamanın %90’lık kısmında diğer oyun üreticilerine büyük farklar atması gösterilebilir. Aslında her köşede bir PlayStation Dükkanının olması bunu bariz şekilde ortaya koyuyor.

Şimdi eğer bir oyun konsolunuz varsa ve bu konsolun markası Sony ise, kesinlikle yapmanız gereken bir işlem var. Bu işlemin adı da Sony Playstation Kaydol olarak gösterilebilir.

Peki Play Station mağazasına neden kaydolmalısınız?

Şimdi sizleri nelerin beklediğine öncelikli olarak bir bakalım.

Öncelikli olarak sizleri nelerin beklediğini öğrenebilir, en son haberlere bakabilir, en son çıkan ürünleri deneme şansına erişebilirsiniz. Bu alanda yeni yarışmalardan da kolaylıkla haber alabilirsiniz.

Oyunların artık CD veya DvD’ler ile değil de sosyal platformlar ile indirildiğini düşünürsek, yapmanız gereken en önemli işlem kesinlikle bu mağazaya kayıt olmak ve ücretli olarak indirilen oyunlara sahip olmak.

Yarışmalar demişken, Play Station Kaydol tarafından hazırlanan yarışmalarda derecelere girerek en son oyunları ücretsiz alma hakkına sahip olabilir yada daha detaylı ve pahalı ürünleri kazanabilirsiniz.

Play Station kaydol forumları sayesinde ise sorularınıza en kısa yoldan çözümler bulun. Bu forumda en dikkat çekici durum ise sorunların anında çözüm bulması. Bu hem teknik, hem de oyunların kurgusal aşamasında geçen sorunlar olabilir.

Şimdi kaydol.com.tr olarak sizlere bu oyun konsoluna ait web sitesine nasıl kayıt olabileceğinizi anlatalım.

 

Play Station Kayıt

Play Station Kayıt

Giriş kimliği alanına, her zaman kullandığınız gerçek mailinizi girmek zorundasınız. Bu mail adresine sizi bilgilendirmek amaçlı ve kayıt işleminizi tamamlamak için bir mail atılacaktır. Bu gelen mailin adı Play Station Kaydol e postasıdır.

Doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak girecek ve sizin belirlediğiniz kişiler dışındakilerin görmesi engellenecektir.

Cinsiyet, ülke, bölge, dil alanlarını da girdikten sonra kişisel veri güvenliğini sağlamak amaçlı şifrenizi belirleyeceksiniz. Şifrenizi iki defa gireceksiniz ve bu iki şifrenin de aynı olması gerekir.

Sonra robot olup olmadığınızı anlamak amaçlı da resimde gördüğünüz sayı ve karakterleri girmeniz istenecektir.

Play Station kullanım şartlarını da kabul ettikten sonra “Kabul Ediyorum. Hesabımı Oluştur.” butonuna da tıkladıktan sonra kayıt aşamasını tamamlamış oluyoruz.

Kayıt aşaması burada son buluyor web sitesi sizi ikinci aşamaya yönlendiriyor. Bu aşama da bilgilerinizin girilmesini istiyor. İlk sayfa kullanıcı adınızı belirlemek olacaktır.

Play Station Kayıt Ol

Play Station Kayıt Ol

Daha sonra ki aşama kişisel ad soyadınız veya sizin bilinmesini istediğiniz adınız. Daha sonrasında ise hesabın kontrol dışı kalmasını engellemek için nerede doğdunuz tarzında bir soru.

Play Station

Play Station

Play Station bu aşamada sizden kredi kartı bilgileriniz istiyor ve verip vermemek tamamen size kalmış. Ama şunu unutmayın ki bilgiler kesinlikle 3. şahıslara aktarılmaz ve olası bir aksi durumda hem banka hem de Sony ödeme garantisi verir.

Sony Play Station

Sony Play Station

Son aşama ise mail adresinize gönderilen bu mail. Mail içerisinde yer alan şimdi doğrula butonu ile kaydınız tamamlanıyor ve artık Sony Play Station Kaydol ailesine katılmış oluyorsunuz.

Play Station Kaydol