İnternetin sınır tanımayan özelliklerinden biri olan oyun sahası oyun severler tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Bu yazımızda sizlere Red Stone oyunundan kısaca bahsedeceğiz. Bu oyun MMORPG türündeki oyunlardandır ayrıca çok fantastik bir yapısı bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyun sahası gelecekte geçmektedir. Yani 4000’li yıllarda bulunan prandel kıtasında geçen olayları içeriyor. Bu oyun 2D özelliğine sahip grafik yapısıyla dikkat çekmektedir. Red Stone oyununda her biri farklılık yaratan ve farklı yetenekleri içeren 12 ayrı karakter bulunuyor ve en güzel yanı bu karakterler geliştirilebiliyor. Kolay bir oynanış tarzı bulunan bu oyunda gelişmek için yapmanız gereken görevler ve öldürmeniz gereken düşmanlar bulunuyor. Oyunda 7 farklı özellik sunan alt karakter grupları da bulunuyor.

Oyunda savaşırken bu gruplardan yardım alabilir ve karakterinize yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Aslında karakterinizin durumu ve o anki gücüne göre alt karakter seçmeli ve onu geliştirmelisiniz. Görüntüsü ile ideal boyutlarda ve görünümde bulunan Red Stone oyunu kullanıcılar tarafından karakterleri zayıf olduğu için günümüzdeki oyunlarla kıyaslandığında olumsuz görüş almaktadır.

4000’li yıllarda bulunan prandel kıtasındaki duruma göre hakimiyet isteyen kuvvetlerle savaşarak belli bir dereceye kadar çıkabilir ve ölmeden devam etmek için alt karakterinizi de geliştirerek hem onu korur hem de kendinize yardım etmiş olursunuz. Macera ve savaş oyunlarına meraklı olan internet kullanıcılarına hitap eden oyun her yaştan kişilere hitap eder vaziyettedir.

Oynanışı yönüyle oldukça basit olan bu oyunda ilerlemek için öncelikle karakterinizde bulunan kuvvetleri ve zayıf yönleri tespit etmelisiniz. Buna göre alt gruptan seçeceğiniz karakterinizle birlikte hareket ederek oyunda belli bir yerde söz sahibi olmaya çalışmalısınız. Bu sayede oyun zevkli ve heyecan verici olarak dikkat çeken oyunlardandır.

RedStone Kaydol