Instagram ile başlayan ve gelişime açık olarak ilerleyen fotoğraf filtreleme sektörü hızla gelişiyor ve instagram uygulamasından sonra bir çok uygulama piyasada yükselmeye başladı ve bunlardan bir tanesi de Retrica uygulaması.

Sponsorlu Reklamlar

Siz de fotoğraflarınızı Retrica uygulaması ile kolayca daha görsel hale getirebilir ve anında bütün sosyal platformlardan paylaşabilirsiniz. Şimdi Retrica uygulaması nasıl kullanılır? Neler yapılabilir sizlere anlatalım.

Öncelikle indirme ve kurulum aşamasını yani kayıt aşamasını anlatalım.

Öncelikli olarak Android kullanıyorsanız Google Play uygulamasını açınız. iPhone veya iPad kullanıyorsanız da iOS Store uygulamasını açınız. Uygulamayı arama menüsünden arattırıp açınız ve yükle butonuna tıklayınız.

Uygulama Google Play’den aşağıda ki gibi indirilir ve uygulama indirildikten sonra otomatik olarak kurulur. Daha sonra ekrana aç butonu gelir ve uygulamayı açarsınız.

 

Android Retrica

Android Retrica

 

Uygulama açıldıktan sonra sizden ne bir kullanıcı adı nede bir şifre ister. Program direk olarak kullanıma açılacaktır.

Şimdi Retrica Nasıl Kullanılır? Bunu size anlatmaya çalışalım. Öncelikle bir aşağıda yer alan resim ile anlatıma başlayalım.

Sol üst köşede yer alan dişli işareti ayar yapabilmenizi sağlar. Buraya girdiğinizde ingilizce bir menü ile karşılaşırsınız ama açıkçası bu menü ile neredeyse hiç işiniz olmayacak.

Sağ üst köşede yer alan işaret ise arka ve ön kamera arasında geçiş yapmanızı sağlar.

 

Retrica Kaydol

Retrica Kaydol

 

Uygulamanın altında yer alan işaretlerden koyu dik dikdörtgen işareti, tek bir çekim yapmanızı sağlar.

4 küçük kareden oluşan kare işareti ise 4 lü çekim yapar ki bu son dönemde kullanılan ve popüler olan bir özellik.

Yağmur damlası yuvarlak bir şekilde ekranın kenarlarını karartıyor ve içi boş kare ise etrafı kare şekilde karartıyor.

Saat işareti ise zamanlama yaparak, belirli bir süre sonra resmi çekmenizi sağlıyor.

Ortadaki yuvarlak ve etrafı turuncu şeritli kısım ise fotoğrafı çekmeyi sağlıyor.

Aşağı yukarı ok işareti ise rastgele şekilde filtreler arasında geçiş yapıyor. Rus ruleti özelliği de denilebilir.

Sağ alt köşede yer alan nükleer işaretine benzeyen kısım ise filtrelere geçiş yapmanızı ve aralarında seçim yapmanızı sağlıyor.

İşte Retrica uygulaması bu şekilde kullanılabilir. Biz de örnek bir çekim yaptık ve huzurlarınızda kendi kişisel çalışmamız. Mouse Time :)

 

Retrica Kaydol

Retrica Kaydol

 

Uygulamayı kullanmaya başlayanlar artık bu uygulama ile fotoğraf çekerek kolayca Facebook, Twitter ve Instagram hesabından kolayca paylaşım yapabilir. Sizlere Retrica Uygulaması Nasıl Kullanılır? Konumuz ile yardımcı olmaya çalıştık.

Herkese iyi çekimler.