İnternet üzerinden oynanan browser oyunlarının en başında gelen isimlerinden biride Rise of Mythos oyunudur. Dünya çapında büyük ilgiye sahip olan oyun, ilk olarak oyun yapımcısı Gamefuse tarafından piyasaya sürülmüştür. Tarayıcı üzerinden oynanabilen oyun fantastik bir dünyada geçen savaşları ele almaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Sponsorlu Reklamlar


Rise of Mythos birbirinden farklı olan kartlarla oynanabilmektedir. Her an koleksiyon halinde olan oyun kartlarını savaş sırasında saldırı ve savunma amaçlı kullanılmaktadır. Bu yüzden oyun sadece beceri dayanmamaktadır. Kartların rakibe göre kullanılması da bir strateji yöntemidir. Yanlış yerde ve gerektiği gibi kullanılmayan kartlar oyunu kaybetmemize neden olabilmektedir.

Oyuna ilk başlandığında Warrior, Ranger, Mage ve Priest olmak üzere 4 ana karakter vardır. Her karakterin kendine ait özellikleri vardır. Warrior savaşçı bir karakteri temsil eder ve rakibe zarar vermek için en çok tercih edilen karakterdir. Mage oyun içerisinde büyücü olarak isimlendirilir. Ranger ve Priest oyun güç kaynaklarıdır denilebilir. Oyunun ilk bölümleri alıştırma ve eğitim amaçlı olarak yapılmaktadır. Bu bölümler, ilerleyen bölümlere göre daha hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Oyunun hızlı şekilde ilerlemesinin nedeni ise oyuncuya sunulan rehberdir.

 

Strateji yapmayı ve önceden görüş yetilerinin kullanılmasını gerektiren oyunda oyuncu en fazla 30 adet beceri kartı bulundurabilmektedir. Ayrıca her oyuncu ait olduğu bölgede savaşa girerek diğer alanlara müdahale edememektedir. Sahip olduğunuz beceri kartları ile ve kazanılan özel becerilerle karşı takımın komutanı etkisiz hale getirilerek kendi komutanınızı güvene alabilmektesiniz. Yapılan takım savaşlarında 1-1, 2-2 ve 4-4 eklinde bir gruplaşma yapılabilir ve ayrıca gerçek kişiler dışında bilgisayara karşıda oynanabilmektedir.

Rise of Mythos, fantastik ve renkli grafiği ile baş döndürücü özelliklere sahiptir. Kısa zamanda çoğu insanın desteğini almış ve vazgeçilmez haline gelmiştir.

Rise of Mythos Kaydol