Türkiye’nin 2015 yılında ki en popüler kanalı TV8 ve en popüler insanı Acun Ilıcalı, yepyeni bir program ile karşımıza çıkıyorlar. Aslında yepyeni bir yarışma formatı olmasa da, insanların güzel sesinin yanında sahne performansını da ön plana çıkan Rising Star ile karşımızda olacaklar. İsmini pek benimsememek ile birlikte, Acun’un her yaptığı projenin tuttuğunu göz önüne alırsak, bu yarışmanın da tutacağını ve izlenme rekorları kıracağını söyleyebiliriz.

Sponsorlu Reklamlar

TV8 izleyenler bilir ki, bu kanalda bir ses yarışması daha var. Bu ses yarışmasında da jüri üyeleri var ve bu jüri üyeleri en iyi sesi seçmeye çalışıyorlar. İkinci bir ses yarışmasının gelmesi için yapısının biraz farklı olması gerekiyor. Demek ki bu değişik yapı, yarışma programını TV8’e taşımış.

Risin Star Türkiye

Risin Star Türkiye

Şimdi bu yarışma programının yapısından biraz bahsedelim. Yarışmanın yapısının en önemli noktası, jüri üyelerinin yanında seyircilerinde aktif olarak yarışmaya katılabiliyor olması. Bu demek oluyor ki yarışmacı hem jüri hem de seyirci tarafından online olarak değerlendiriliyor.

Yarışmanın asıl detay noktasına geçmenin zamanı geldi. Yarışmayı diğerlerinden ayıran en önemli noktayı şimdi belirtelim.

Amfi şeklinde bir stüdyo ve yine amfi şeklinde, tam seyircilerin önünde yarım yuvarlak bir ekran. Stüdyoda bulunan seyircilerin tamamı bu oval ekranı görüyor. Ve seyircilerin göremediği oval ekranın arka kısmında ise Rising Star yer alıyor. Rising Star derken yanlış anlaşılmasın, bu kısımda yıldız adayımız, yani yükselen yıldız yer alıyor. Ekranın hemen solunda ise seyircilerden gelen oy oranını görebiliyoruz.

İşte gerçek fark burada ortaya çıkıyor. Yarışmacı oval ekrana iç taraftan bakıyor ve o ekranda kendisine olumlu oy veren izleyicilerin resimlerini birer birer görüyor. Adeta bir yapboz gibi seyirciler ekrana geliyor ve küçük karesine gidiyor. Belki de yarışmanın bu kadar popüler olmasını sağlayan özellik bu. Bu aynı zamanda Türkiye’de de popüler olabilmesini sağlayacak bir etken.

Rising Star Türkiye 2

Rising Star Türkiye 2

Gördüğünüz gibi seyirciler ile yarışmacılar arasında dev oval bir ekran var. İşin sırrı da işte burada devreye giriyor. :)

Mükemmel bir sahneye sahip olacak yarışma da isterseniz seyirci, isterseniz de yarışmacı olabilirsiniz. Yine jüri ve seyirci tarafından seçileceğiniz elemeler gerçekten çok acımasız ve en ufak bir hareketiniz, ya elenmenize yada bir üst tura geçmenize zemin hazırlayabilir.

Şimdi Rising Star elemelerini beklemenin tam zamanı. En kısa zamanda sayfamızdan, kolaylıkla kaydol linklerine ulaşabilirsiniz.

Rising Star Kaydol, Rising Star Nedir?, TV8 Rising Star

 

Örnek Rising Star Videosu:

Rising Star Türkiye Yarışmasına Kaydol