Ülke olarak uygulama alanında hızla ilerliyoruz ve son olarak sizlere, sosyal video platformu olarak tanıtılan Scorp uygulamasını tanıtacağız. (Yazımıza Scorp Kaydol araması ile ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.)

Sponsorlu Reklamlar

Uygulama İzzet Zakuto ve sercan ışık tarafından geliştirilmiş olup,ilk olarak üniversite bazında temsilciler seçilmeye başlandı. Bu temsilciler vasıtasıyla tanıtımlar yapıldı ve uygulamanın amacı gençlere anlatılmaya başladı Aslında küçük çaplı eğitimlerin başında da videoların hangi formatta çekilmesi gerektiği de dile getiriliyor. Lakin insanların nasıl video eklemek istediği de kendi insiyatiflerinde.

İlk olarak Türkiye’nin en samimi sosyal medyası olarak lanse edilen ve daha sonra ünü yayılan uygulama artık kendisini Dünyanın en samimi sosyal medyası sloganı ile tanıtıyor.

Uygulama sahiplerinin çok ciddi hedeflerinin olduğunu bilmek hiçte zor değil. Nedeni ise çok etkin çalışmaları ve Scorp Kaydol uygulamasının geliştirilmesi amaçlı olarak, günlük yaşamlarının tamamını uygulamanın geliştirilmesine harcamaları gösterilebilir.

Uygulama 15 saniyelik videolar hazırlamanızı ve konu hakkında en net bilgiyi bu süre zarfında vermenizi sağlıyor. Siz de uygulama ile oldukça zekice ve eğlenceli videolar hazırlayabilirsiniz.

Uygulamaya kayıt olabilmek için, Android Ve IOS Store aracılığı ile uygulamanın indirilmesi gerekiyor. Boyutu her geçen gün değişse de, ortalama olarak 10 MB’lık bir dosyanın kullanıcıya sunulduğunu söyleyebiliriz.

indirme işlemi bittikten sonra sizden mail adresinizle mi yoksa Facebook ile mi giriş yapmak istediğiniz soruluyor. Facebook özelliğini seçmeniz işinizi oldukça basite indirgiyor ve kısa sürede kayıt aşaması tamamlanıyor.

Facebook ile giriş yaparsanız ikinci aşamada sizden Facebook arkadaşlarınızı Scorp a davet edip etmemek istediğinizi soruyor. Bu tamamen size kalmış ve sadece siz isterseniz bu işlem gerçekleşiyor. İstemezseniz geç seçeneğini kullanabilirsiniz.

Scorp Kayıt Ol

Scorp Kayıt Ol

Bu aşamadan sonra uygulama sizden kuralları kabul etmeniz şartıyla kayıt işlemini tamamlayabileceğinizi belirtiyor. Scorp üye ol sayfasında daha fazla detay bulabilmeniz mümkün.

Scorp Kuralları

Scorp Kuralları

Daha sonra ise uygulama size ilk açılışa özel eğitimler vermeye başlıyor. Eğitimler esnasında, nasıl konu başlıklarının takip edilebileceği yada nasıl video eklenebileceği gibi konular yer alıyor.

Bir başlık takip edilirken, o başlık hakkında ki en yeniler ve en yeniler iki ayrı sekme halinde görüntülenebiliyor.

Scorp Ekran Görüntüsü

Scorp Ekran Görüntüsü

Bu kadar iyi bir başlangıçtan hemen sonra profilinizi düzenlemek isterseniz, kolayca adam simgesine tıklayarak düzenleme işlemine başlayabilirsiniz.

Scorp Profil

Scorp Profil

Şimdi siz de Scorp uygulamasına kayıt olabilir ve istediğiniz gibi video paylaşabilirsiniz.

Bu sayfaya Scorp Kaydol araması ile geldiyseniz kolaylıkla yorum da yapabilirsiniz.