• Hikaye
  • Grafikler
  • Kontrol
  • Karakterler
  • Kullanıcı Sayısı

Shaiya
Oldukça yüksek kalitede görsel efektlere sahip olan Shaiya, savaş türü bir MMORPG oyunudur. Oyunda karakterinize dilediğiniz şekilde yön verebilir ve kılık kıyafetlerine kadar pek çok ince ayrıntılı görünüm özelliklerini de belirleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olarak oyuna giriş yapabilir ve ideal karakter tipinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Shaiya ayrıntılı özellikler sunması ile de ön plana çıkan bir MMORPG oyundur.

Sponsorlu Reklamlar

Ayrıca Shaiya’da kolay, normal, zor ve aşırı olmak üzere dört çeşit tercih edilebilecek zorluk seviyeleri de bulunmaktadır. Daha çok ilk defa oyunu oynayacaklar için ilk zorluk seviyesi olan kolayı tercih etmeleri önerilir. Bu sayede oyuna çok daha alışıklık gösterebilir ve özelliklerini iyice kavrayabilirsiniz. Oyuna başlarken ise tercih edeceğiniz karakter iki gruba ayırılmış ve sınıflandırılmış şekildedir. Bu grup ve sınıflandırmaların doğal bir sonucu olarak sahip oldukları yetenek ve güçler de oldukça büyük bir değişim göstermektedir.

Bu iki grup: Işık İttifakı (İnsanlar ve Elfler) ile Öfke Kardeşliği (Vailler ve Nordeinler) olarak adlandırılmaktadır. Her biri kendi içerisinde üstün bir özelliğe sahip olan bu sınıflarda, karakterleri ve özelliklerini iyi bir şekilde analiz ederek, oyuna başlarken kendiniz için en doğru sınıfı seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede karakterin sahip olduğu güç ve özellikleri doğrultusunda karakterinizi geliştirebilir ve güçlendirirsiniz.