Artık hayatımızın iletişim alanını tamamen kapsayan bir yazılım, uygulama, operatör olarak nitelendirilebilen bir kolaylaştırıcı mevcut ve bunun adı Skype. Yakın tarihli msn uygulamasının yerini, Microsoft politikaları çerçevesinde alan ve beklentilerin üzerinde bir ilgiye kavuşan yazılım sayesinde, tek bir uygulama ile bütün ihtiyaçlarımızı karşılar hale geldik ve aynı zamanda bu sektördeki bütün artık uygulamalar, yazılımlar ve daha fazlasından da kurtulmuş olduk.

Sponsorlu Reklamlar

Skype Uygulamasına Nasıl Kayıt Yaptırıldığını Anlatan Video:

Şimdi kaydol.com.tr kullanıcılarına Skype uygulamasını nasıl indireceklerini, nasıl kayıt yaptırabileceklerini kısaca, resimli ve videolu şekilde anlatmaya çalışalım.

Öncelikle hemen altta yer alan yeşil link yardımı ile yönlendirilen Skype Kayıt sitesine gidelim ve bu noktada şunu belirtelim, kesinlikle bu yazının devamını okuyun ve adımları birebir gerçekleştirin.

Skype Uygulamasına Kaydolmak İçin İlk adım – Tıklayınız

Aşama 1: Yönlendirilen sayfada ilgili ve gerekli alanların doldurulması gerekmektedir. Bu alanların tamamı doldurulmalı ve bilgiler eğer gerçek bir hesap alıyorsanız, en doğru şekilde doldurulmalıdır.

Dikkat: Aşama 1’de tercih edebileceğiniz bir durum var ve bu durum işinizi, eğer isterseniz oldukça kolaylaştırıyor. Daha önce bir Facebook veya Microsoft hesabına sahipseniz, üyelik aşamasını anında geçebilir ve direkt olarak programı indirip kurabilir ve giriş yapabilirsiniz. Eğer bu hesaplardan bir tanesine sahipseniz, buradan Skype yazılımını indirip kurabilir ve bu hesaplardan bir tanesini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Skype Direk Giriş Aşaması

Skype Direk Giriş Aşaması

Aşama 2: Skype Uygulamasını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Skype Uygulamasını İndir – PC

Skype uygulamasını indirip kurduysanız, artık giriş yapabilir hale geldiniz.

Aşama 3: Arkadaşlarımızı bulmaya çalışacağımız bu aşama oldukça önemli. Eğer Facebook hesabı ile giriş yapmadıysak, listemizde hiç kimse yok demektir. Bunun için arama özelliğini kullanmalıyız. Bu aşama da, ister mail adresi ile isterse de kullanıcı adı ile arama yapabilirsiniz. Kullanıcı adı ile arama yaparken dikkat etmeniz gereken mevzu ise, bir kişi adının birden fazla kişiye verilebilmesidir. Aşağıda ki resimde kırmızı kutunun içerisinde yer alan kısım arama kısmıdır.

Skype Kişi Arama

Skype Kişi Arama

Aşama 4: Artık arkadaşlarımızı eklediysek sıra geldi onları düzenlemeye, yani gruplar oluşturarak kişileri daha kolay ulaşılabilir hale getirmek. Yani gruplar oluşturmak.

Hemen bir alt resimde yer alan kırmızı kutu içerisinde yer alan grup simgesine tıkladığınız anda, hemen yan tarafta ki mavi alan oluşacaktır. Sol tarafta yer alan kişileri mouse ile tutarak bu alana sürüklemeniz gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, sürükleme yapılırken, gruptan değil kişiler alanından sürükleme yapılmasıdır. Eğer isterseniz daha sonra grubun üzerinde sağ tıklayarak, grup ismini de değiştirebilirsiniz.

Skype Grup Oluşturma

Skype Grup Oluşturma

Aşama 5: Bu aşamada eğer istersek, sabit veya cep telefonlarına arama yapabiliriz. Bunun için Skype Kontörü almanız yeterli olacaktır.

Skype Arama Yapmak

Skype Arama Yapmak

Skype Arama Yapma

Skype Arama Yapma

Resimde gördüğünüz gibi, eğer Skype Kontörüne sahip değilseniz, program sizin kontör almanızı istiyor ve bunu bölgesel olarak sizlere sunuyor.

Aynı zamanda Facebook hesabınıza uygulama içerisinden giriş yaparak, kolayca Facebook bildirimlerinizi de aynı ekranda görebilmenizi sağlar.

Artık sizde bir Skype resmi kullanıcısı oldunuz ve istediğiniz gibi uygulamayı kullanabilirsiniz.

Skype Android Uygulaması

Skype iPhone Uygulaması