Skype uygulaması bildiğiniz gibi msn uygulamasının yerini aldı ve hem daha kolay kullanım sağlaması, hem de daha hızlı bir uygulama olması sebebiyle artık Dünya’nın en çok kullanılan iletişim uygulaması. Bilgisayardan kullanım oranının çok fazla olması, onun yazılımcılar tarafından akıllı cihazlara da uyarlanmasını da sağladı. Artık Skype uygulaması akıllı cihazlardan, yani iPhone, Note 3, Xperia vb. birçok cihazdan kullanılabilir hale getirilmiştir.

Sponsorlu Reklamlar

İşte bu her iki cihaz sınıfında da kullanılabilen Skype uygulamasının şifresini değiştirmek istediğinizde neler yapabileceğinizi aşama aşama, resimli ve video olarak anlatmaya çalışacağız.

Henüz bir Skype hesabına sahip değilseniz, Skype Kaydol sayfamız aracılığı ile ücretsiz bir şekilde yeni bir hesap açabilirsiniz.


 

Skype Şifresini Değiştirmek için aşama 1:

Öncelikle belirtilen adrese gidelim. Ve lütfen gerekli işlemi gerçekleştirdikten sonra bu sayfaya geri dönelim.

Skype Şifre Değiştirmek İçin İlk Aşama (Tıklayınız)

Linke tıkladıktan sonra aşağıda belirtilen resmin yer aldığı sayfaya yönlendirileceksiniz.

Skype Şifre Değiştirme

Skype Şifre Değiştirme

Bu sayfada yer alan kayıtlı e-posta kısmına Skype uygulamasına girmek için kullandığınız kayıtlı mail adresinizi gireceksiniz ve bu mail adresine, şifrenizi sıfırlamak için kullanacağınız sayfa linki gönderilecektir. Zaten mailinizde ki bu postayı açtıktan sonra da ne yapmanız gerektiğini kolaylıkla anlayacaksınız. Ama biz size detaylı şekilde anlatmaya devam edelim.

E-Posta alındıktan sonra şifrenizi değiştirmek için 2 yöntem yer almaktadır.

Yöntem 1: Bağlantıyı takip ederek şifre değiştirme: Bu noktada sizin mail adresinize gönderilen e-posta size 2 aşamalı şifre değiştirme hakkında bilgi verecektir. Şimdi siz mail adresinize giderek, e-postaya ulaşın. Spam, gereksiz klasörlerini de kontrol etmenizde fayda var. Bazen mailler bu klasörlere düşebiliyor.

Skype

Skype

 

E-posta içerisinde yer alan kodu girmek için, sonra ki sayfa da ve üst resimde yer alan kısımda ki gibi kodu girin butonuna tıklıyoruz.


 

Skype şifre değiştirme kodu

Skype şifre değiştirme kodu

 

Resimde yer alan kod kısmına, e-posta adresimize gelen posta da yer alan kodu giriyoruz. Bu koda bir örnek vermek gerekirse: (7a8e2cc1a3feffdf5f8c87f0cd283adc)


 

Skype Mail Doğrulama

Skype Mail Doğrulama

Biz deneme esnasında gelen e-postanın bir resmini çektik ve sizin işinizi kolaylaştırması açısından size göstermek istedik.Üst resimde gördüğünüz üzere bize kodun yer aldığı mail geldi. Ve sıra geldi onu kodun girileceği ekrana yapıştırmaya. Bu kodu kopyalayın.


 

Skype oturum seçme yöntem 1

Skype oturum seçme yöntem 1

 

Biz kodu girdikten sonra, sonraki aşamada hesabımızı seçiyoruz ve Microsoft Parolamı Sıfırla Butonuna tıklıyoruz.


 

Skype Sorun Belirtme

Skype Sorun Belirtme

 

Gördüğünüz gibi Skype Şifre Değiştirme ve Sıfırlama ekranı bize parolamızı neden değiştirmek istediğimizi soruyor. Siz buna Parolamı Unuttum diyerek ileri butonuna tıklayınız. Diğer seçenekler işi birazda olsa uzatıyor.


 

Skype yöntem 1 doğrulama

Skype yöntem 1 doğrulama

Gördüğünüz gibi bize gelen ekranda mail adresimizi ve hemen altında belirtilen alanda ki doğrulama kodunu girdik. Siz de aynı şekilde Skype mail adresinizi ve doğrulama kodunu giriniz.


 

Skype Yöntem 1 yedek mail doğrulama

Skype Yöntem 1 yedek mail doğrulama

Artık şifre değiştirme için neredeyse son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu noktada bizden hesabımızı doğrulamamız isteniyor. Yani Skype uygulamasının kayıtlı olduğu yedek mail adresinin belirtilmesi gerekiyor. Bu noktada size mail adresinizin ilk iki harfi ve uzantısı veriliyor. Siz kutucuğa bu mail adresini doğru şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde bir sonraki aşamaya geçemezsiniz.


 

Skype mail bakma

Skype mail bakma

Artık işlemlerimiz bitmek üzere. Belirtilen mail adresine e-posta gönderildi. Üst resimde de gördüğünüz gibi bizim mail adresimize gelen kod bu. Şimdi sıra bunu sıfırlama ekranına girmeye geldi.


 

Bu kodu da kutucuğa girdikten sonra artık yeni şifrenin belirleneceği ekrana geçebiliriz. Bu ekranda yeni şifremizi eski şifremizle aynı olmamak üzere iki defa gireceğiz ve ileri butonuna tıklayacağız.

Skype Yeni Şifre

Skype Yeni Şifre


 

Artık şifremizi değiştirdik ve resimde yer alan uyarı ile karşılaşacağız.

Skype Şifre Yenileme

Skype Şifre Yenileme

Artık Skype için yeni şifre belirleme ve hesap kurtarma işlemini tamamladık.

Skype İçin Hazırlanan Videomuz