Online oyunlar arasına yeni katılan ve diğer oyunlar kadar ilgi gören Stormfall oyununu siz de çok seveceksiniz. Oyunu sevme sebeplerinizden bir tanesi, oyunu tarayıcı üzerinden oynayabilmeniz. Yani indirme, kurma vb. işlemleri yapmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Sponsorlu Reklamlar

Free2play oyunlarının da en iyi örneklerinden bir tanesi olduğunu belirtelim.

Oyun kişiselleştirilebilme özelliğine sahip bir oyun değil. Yani karakter seçimine kapalı. Oyuna başlarken size verilen karakterler ile yolunuza devam ediyorsunuz.

stormfall

stormfall

Darkshine adı verilen bölgede sizin rolünüz bir lord ve bu lordun bir görevi var. Askerleri en iyi şekilde kontrol etmek. Eğer amacınızı gerçekleştirebilirseniz bu bölgede bir imparatorluk kurabilir ve kendi hükümdarlığınızı ilan edebilirsiniz.

Age Of oyununu oynayanlar bilir ki, oyunda başlangıç aşamasında hiçbir şeyiniz bulunmamaktadır. Sizin bölgenizde yer alan kaynaklardan bir başlangıç yapmak ve büyümeyi finanse etmeniz gerekir. Ordunuzun gelişimi de işte bu noktada başlar ve sizin oyun başlangıcında çok çalışmanız gerekir. Madenler bu noktada önemli bir yer tutar ve çıkarılan madenler ile askeri birlikler oluşturabilir ve askeri teşkilatınızı kurabilirsiniz. Bu kaynaklar ile kuracağınız askeri birimler sizin için çok önemlidir ve aynı şekilde bu birimlerin gelişimini de yine bu kaynaklar ile sağlayabilirsiniz.

stormfall 2

stormfall 2

Artık Darkshine bölgesinin çorak arazileri bir krallığın temelinin atılması için en uygun zamanı bekliyor ve bu zaman artık geldi. Kadim Dünya’nın iblislerinin size engel olmasını engelleyin ve savaşa başlayın.

Stormfall 3

Stormfall 3

Oyunda kaynakların önemi bir yer tuttuğunu belirtmiştik. Bu kaynakların teminini kendi içimizde gerçekleştirebilmek mümkün değil. Bu açıdan biraz da hırsızlık yapmanın da pek bir sakıncası yok. Bölgede terk edilmiş ve kaynakları boşa çalışan binlerce köy var. bu köyler de ki kaynakları çalabilir ve depolarını doldurabilirsin. Böylelikle gelişimini de hızlandırabilirsin. Düşmanların sana saldırdığında daha kuvvetli bir köy olarak savunma yapabilirsin. Aynı şekilde saldırı sırasında da daha etkili saldırılar yaparak düşmanı bozguna uğratıp ganimetini alabilirsin.

Oyun şimdilik İngilizce ve yakında Türkçe desteğinin de gelebileceğini belirtelim.

Storffall Oyununa Kaydol

 

Stormfall Oyunu Nasıl Oynanır? Kısaca Gözatalım..!