• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Yılların eskitemediği Counter-Strike’ın yapımcılarından biri olan Minh Lee namı diğer Gooseman’in yaratıcılığını üstlendiği mükemmel ötesi bir oyun olan Tactical Intervention, Counter-Strike tutkunlarının kesinlikle vazgeçemeyeceği bir oyun olacak. FPS (birincil gözden ateş etme) oyunlarının gelişmesine en büyük katkıyı yapan Minh Lee bu oyunla yepyeni özellikleri bizlerle buluşturmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Tactical Intervention gerçekçi silahları, birbirinden ilginç modları ve oyun içi yenilikleri ile bu yılın en çok oynanacak FPS oyunu olabilir. Team Death Match (takımlı ölüm maçı) modunda CS’den de alıştığımı Counter Terorists ve Terorists adı altında iki takım bulunmaktadır. Fakat oyun modu yapısal olarak alışık olmadığımız bir yapıdadır. Sunucu tarafından belirlenen sayıda öldürme (kill) yapan takım roundu kazanır. Eğer iki takımda yine sunucu tarafından belirlenen sürede yeterli öldürme sayısına erişemezse, en çok öldürme sayısına sahip takım kazanır. Oyuncu öldüğünde belirli bir süre beklemek zorundadır. Bu süreyi kısaltmak için Black Market adı verilen kısımdan %45 süre kısaltma eşyasını satın alabilir. Oyuncu tekrar dirildiğinde birkaç saniyeliğine mavi bir ışık saçar, bu süreçte oyuncu herhangi bir hasar almaz. Bu süreyi iyi değerlendirip, takım arkadaşlarınızın yanına gitmeniz tavsiye edilir. Önceden de bahsettiğimiz güzel bir özellik ise hiç ölmeden belirli sayılarda oyuncu öldürdüğünüzde oyun size bazı hediyeler vermektedir. Bu hediyeler ve hiç ölmeden öldürmeniz gereken kişi sayısı şu şekildedir.

2 öldürme – Küçük bomba türü – Flashbang, Smoke Grenade

3 öldürme – Küçük bomba türü- Tear Gas, Fragmentation

6 öldürme – Fire Grenade

9 öldürme – Özel silah – RPG-7, Grenade Launcher, Machine Gun

Missions modu ise farklı görevler içeren bir moddur. Görevleri tamamlayan takımlar roundları kazanırlar. Görev çeşitleri ve kısa açıklamarı şu şekildedir: Hostage Grab – Rehineleri ele geçiren takım oyunu kazanır. Hostage Rescue – Counter-Terorist takımı Terorist takımının elinde olan rehineleri kurtarmaya çalışır. VIP Escort – Belirlenen VIP’yi Counter-Terorist takımı haritadaki kurtarma bölgesine götürmeye çalışır. Yine bu modda belirli öldürme sayısına ulaşan oyuncular Flashbang vb. ödüller alırlar. Bu ödüller yeni raund başlangıcında verilir ve sadece o raundda kullanılabilir. Raund bittiğinde kullanılmayan teçhizatlar kaybolur.

Sizde yıllardır özlemini kurduğunuz “güzel fps” oyunu hayalinizi bu oyunla yaşayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu oyunu indirmek için aşağıda bulunan Tactical Intervention İndir butonuna tıklamanız yeterlidir. Daha sonra oyuna kaydolmanız gerekmektedir. Bu işlemde tamamen ücretsizdir ve bağlantı adresi aşağıda mevcuttur. Bu işlemlerden sonra sizde yıllardır aradığınız fps oyununa başlamış olacaksınız.