Tauri World, geniş sömürge sistemli, çok sayıda katman yapısına sahip, yükleme yapmadan mynet hesabı ile tarayıcıdan oynanabilen, gerçek zamanlı (RTS) bir çeşit savaş ve strateji oyundur. Oyun,  Türkçe dahil 15 farklı dil seçeneğini destekleyen ücretsiz browser (tarayıcı) oyunudur.

Sponsorlu Reklamlar

Sponsorlu Reklamlar


Tauri World oyununda 20 bina türü ve 25’in üzerinde defans, uçak ve kara biriminden oluşan çok çeşitli savunma sistemi bulunmaktadır. Tauri World’de oyuncular mevcut bulunan 3 gezegenin her birinde yer alan 8 adet adadan birine yerleşebilmektedir. Ayrıca bonus sistemi sayesinde binaların ve çeşitli birimlerin inşası hızlı hale getirilebilir, teknoloji hızlı, verimli ve ucuz olarak üretilebilmektedir. Başlangıç seviyesinde oyuncunun amacı az gelişmiş durumda bulunan ve seçmiş olduğu gezegeni geliştirmektedir. Daha sonraki aşamalarda ileri seviyelere ulaşarak daha fazla gezegenin sömürgeleştirilmesi mümkün olabilmektedir. Tauri World’de gelişim odun, metal, kristal ve enerjiden oluşan 4 temel ham madde ile sağlanır. Bu ham maddeler, sawmill ( ham odun üretimi), ironworks (ham metal üretimi), kristal madeni (ham kristal üretimi), yel değirmeni (ham enerji üretimi) gibi alanlardan toplanabilmektedir.

Başlangıçta seviyesinde iken oyuncu sadece ahşap ve metal kullanabiliyorken, sonra kristal de kullanıma açılacaktır. Bu ham maddelerin elde etme oranı kaydıraçlar sayesinde değiştirebilir. Oyuncunun bu kaydıraçları görmek istemesi durumunda fare imlecini ham madde kontrol panelinin üzerine getirmesi gerekecektir. Tauri World oyununda harita görünümü sayesinde adanın çevresi görülebilir. Diğer oyuncuların adalarını ve mineral yataklarını v.s görebilmek mümkündür. Diğer oyuncular hakkında daha fazla bilgi edinmek isteniyorsa ya da diğer adalar gözlemlemek isteniyorsa İstihbarat ve Operasyon binaları inşa etmek son derece mantıklı ve faydalıdır. Oyun için küçük bir ipucu vermek gerekirse, en önemli strateji, kaynak elde etme oranını dengede tutmaktır. Böylelikle kaynakların her biri genellikle benzer miktarlarda edinilmiş olur.

Tauri World Kaydol