The Settlers Online
İlk olarak 1993 yılında BlueByte tarafından üretilmiş Amiga konsolunda çalışan tüm zamanların en iyi strateji oyunlarından biri olan The Settlers Online’nın yaklaşık 20 yıllık yayım hayatı boyunca birçok dil ve platformda toplam 8 farklı sürümü yayınlanmış, şu anda da piyasanın en sağlam ve en iyi oyun firmalarından olan Ubisoft tarafından yayınlanmaya devam etmektedir. Mükemmel bir mantığa sahip olan oyun, 2011 yılından itibaren yaptığı büyük sürprizle internet ortamına taşınmış ve ek paketlerle beraber 25 farklı oyunu ile online tarayıcı oyunu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Sponsorlu Reklamlar

Sponsorlu Reklamlar






 

Son derece eğlenceli grafiklere sahip olan The Settlers Online oyunun çok sayıdaki tarayıcı tabanlı strateji oyunlarına göre bir çok farklı özelliği de bulunmaktadır. Bu farklılıkların en önemlilerinden bir tanesi oyun için giriş yapıldığında direk tam ekran açıldığından sitede bulunan bannerları ve bağlantıları görmek zorunda kalınmayacağı için oyuna odaklanmak daha kolay olmaktadır. Ayrıca oyuncunun bulunduğu bölgede yer alan diğer öğelerin statik olmayıp hareket edebilmesi ise oyunun daha da eğlenceli olmasını sağlayan diğer ayrıntılardan biridir.

The Settlers Online’ı farklı kılan bir diğer özelliği de strateji oyunları içinde en gelişmiş ve en mantığa uygun oyunlardan biri olmasıdır. Oyun içindeki her detay gerçek hayata çok yakın bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca bina inşa etme ve birim üretme işlemlerine de daha gerçekçi yaklaşımlar bulunmaktadır. Şöyle ki, binalar oyuncunun istediği her bölgeye kurulamamakta ya da boşta işçi yoksa kurulum işlemini tamamlamak mümkün olamamaktadır. Mesela ağaç kereste işleme binası istenilen herhangi bir yere kurabilir fakat ağaç kesme binası sadece ağaçların yoğunlukla bulunduğu alanlara yani hammadde neredeyse o bölgeye kurmak mümkün olabilmektedir. Mermer ve taş gibi hammaddeleri toplayabilmeniz için de çevrede yapılacak küçük bir araştırmanın ardından hammaddenin yeri tespit edilerek bu alana gerekli binaların yapılması gerekmektedir.

The Settlers Online Kaydol