• Oyun Kalitesi
  • Grafikler
  • Oynanabilirlik
  • Güncelleme
  • Platformlar

Oynanmaya başladığından beri, bir milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Tibia yükleme yapmadan tarayıcınızdan oynayabileceğiniz MMORPG bir oyundur. Yayımcısı Cip Soft’tur. Tamamen savaş ve strateji oyunudur. Oynarken kalbiniz hiç atmadığı kadar hızlı atacak ve keyif alacaksınız. Oynayanların yarısı premium olduğu için yayımcısına oldukça iyi bir gelir sağlamaktadır. Grafikleri biraz zayıf olsa da, oyun kendi içerisinde çok güzel ilerliyor. Oyunda her biri farklı karakteristik özelliklere sahip olan dört farklı karakter bulunmaktadır. Pladin, Knight, Druid, ve Sorcerer bu karakterlerin isimleridir. Oyun oynarken seçtiğiniz karakterin özelliklerini geliştirip, çeşitli yetenekler kazanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Sponsorlu Reklamlar

Tibia oyununa küçük bir adada başlıyorsunuz. Düşmanlarınızı yenip, öldürerek, sekizinci bölüme geliyorsunuz. Bu bölümde ev satın alabilir, kiraya verebilir ve depo olarak kullanabilirsiniz. Bu aşamada premium oyuncu olmak avantajlar sağlıyor. Şöyle ki, evinizi kiraya verdiğiniz kiracınız oyunu bedava oynuyorsa, onun mallarını çalabilirsiniz. Bu ücretsiz oynayanlar için bir dezavantaj olsa da, oyunu büyük bir keyifle sonuna kadar oynamak isteyeceksiniz. Oyunu iki boyutlu oynasanız da, bunu sorun etmeyeceksiniz. Çünkü savaş oyunu olarak değişik bir yapıya sahiptir, değişik, sürükleyici bir oyun hikâyesi vardır. Oyun orta çağ zamanında geçmektedir. Mitolojik varlıklar, fantastik öğeler kendinizi değişik bir ortamda hissetmenizi sağlıyor. Karakterinize ait olan büyü yapma, kılıç kullanma gibi yetenekler oyunu size daha çok sevdirerek, bağımlılık yapıyor.

Oyun içerinde ormanlar, nehirler, şehirler gibi farklı mekânlarda bulunmakta bu da sıkılmanızı önlemektedir. Tibia nostaljik oyun yapısıyla, sevenlerine 1997’den beri hizmet vermektedir. Siz de oyunun içine dâhil olmak için fazla beklemeyin deriz.

Tibia Online Oyununa Kaydol