Tiny Mighty adlı oyunumuz AMZ Games tarafından hazırlanan ve ingilizce olarak piyasaya sürülen bir oyun. Genel kanaat olarak 15 yaş üzeri kişilerin oynanmasına izin verilen oyunda, biz de bu kanaati taşıyoruz. Yani çocuklarınızın oyun alanına müdahale etmeniz gereken oyunlardan bir tanesi.

Sponsorlu Reklamlar

Grafik olarak çok çok iyi olduğunu söyleyemesek de iyi olarak nitelendirilebilecek bir oyun. Tarayıcı tabanlı olması, oyunun görüntü kalitesinin üst seviyelerde olmasını da engelliyor.

Tiny Mighty Oyunu

Tiny Mighty Oyunu

  • Oyun hakkında kısa bilgi vermemiz gerekirse, ana karakterlerin yanında 25 adet süper kahramanı bulabilirsiniz. Bu kahramanları ana karakter ile birlikte yükseltmeniz mümkün. Örümcek Adam, Captain America, Hulk gibi süper kahramanlar oyuna farklı bir boyut getirmiş. Kahramanların isimleri kendilerine değil de bir diğer kahramana verilmiş. Muhtemelen şirketlere para ödememek için yapılmış bir hamle denilebilir.

Şimdi kaydol.com.tr ile kayıt aşamasına geçelim.

Oyunumuzda kayıt sayfasına ulaşmak için sayfa sonunda verilen link yönlendirmesini kullanabilirsiniz.

Tiny Mighty Kayıt Sayfası

Tiny Mighty Kayıt Sayfası

Kayıt sayfasında öncelikli olarak doldurulması gereken alanlar, E-Posta ve 2 adet şifre tekrarı alanlarıdır. E-Posta adresiniz yoksa yeni e-posta adresi alma konumuzdan istediğiniz mail adresine ait bir mail alabilirsiniz.

Bu noktadan sonra sizi yükleme aşaması bekliyor. Bu noktada internet bağlantı hızınıza göre bir süre bekleyebilirsiniz.

Tiny Mighty Yükleme Aşaması

Tiny Mighty Yükleme Aşaması

Bu aşamadan sonra ki aşama, takımınızı oluşturduğunuz aşama. Bu aşama da takımınıza bir isim bulmalısınız ve bu isim benzersiz olmalı. Biz takımımızın adını kaydol.com.tr olarak belirledik.

Tiny Mighty Takım oluşturma Aşaması

Tiny Mighty Takım oluşturma Aşaması

Bu noktadan sonra ise oyun sizi belirli bir süre yönlendiriyor. Sizin göreviniz belirtilen butonlara tıklama ve eğitim aşamasını tamamlama. Bu aşamaları tamamladıktan sonra kavga sahnelerine geçiyoruz. Sizin müdahaleniz olmasa da bu aşamada bir bayan ve bir kemik torbası yer alıyor. Kemik torbası zincirleri ile karşı takıma zarar verirken, silahlı bayan ise silahı ile cevap veriyor.

Tiny Mighty Savaş Sahnesi

Tiny Mighty Savaş Sahnesi

Bu savaş sahnelerinden sonra ise yanınıza kahramanlar gelmeye başlıyor. İlk olarak elektrik veren kahraman gelirken,  sonra ise Rabid Racoon, The Archer ve diğerleri geliyor.

Tiny Mighty Savaş Sahnesi 2

Tiny Mighty Savaş Sahnesi 2

ilk aşamalarda karşımıza çıkan rakipler kolay bir şekilde yok edilebilirken, sonra gelen düşmanlar gittikçe zorlaşıyor. Bu da yanınıza yeni kahramanların gelmesi zorunluluğunu ortaya çıkarıyor.

Mesela rakip olarak gelen kahramanlardan bir tanesi Sabertooth :) Oldukça güçlü ve yenilmesi zor bir rakip. Ama sizden daha güçlü bir rakip asla olamaz.

Sabertooth

Sabertooth

Oyun hızla ilerlerken, bir anda takımınız için bir avatar seçmeniz isteniyor. Bu avatarları 36 adet avatar arasından ve aktif olanlardan seçebilirsiniz. Örnek listemize bakalım hemen.

Tiny Mighty Avatar Seçimi

Tiny Mighty Avatar Seçimi

Oyunun püf noktalarından bir tanesi ise, savaş esnasında rakibinizin gücü azalırken, yaptığınız darbelerin onun ekipmanlarını kullanmasını engellemesi. Yani sürekli atak bir karakter düşmana inanılmaz zararlar verebilir ve onu yok edebilir.

Tiny Mighty

Tiny Mighty

Şimdi siz de oyunu oynayabilir ve birbirinden ilginç kahramanları deneyebilirsiniz. Biz 2 saatlik oyun deneyimimiz esnasında son olarak dondurucu gücü olan Dodge kahramanı ile tanıştık. Yorumlarınızla siz de oyun hakkında bilgi verebilirsiniz.