Trials Frontier Play’de yayınlanması ile üst sıralara yükselmesi oldukça hızlı olmuş bir mobil oyun. Hem ios hem de Android için hazırlanmış versiyonları bulunan oyunu sizde yazı sonunda verilen linkler ile indirebilirsiniz. Genel olarak motor ile yapılan bir macera turu olarak adlandırılabilen oyunumuzu oynadığınız da farkına varacaksınız.

Sponsorlu Reklamlar

Trial Frontiers Ekran Görüntüsü

Trial Frontiers Ekran Görüntüsü

 

87 MB civarında olan dosya boyutu oyunun kalitesiyle eş değer. Yani indirdiğiniz dosyanın hakkını veren bir oyun ile karşı karşıyayız.

Motoru  kullanmak bazen çok zor olabiliyor. Bunun nedeni ise motorun kullanım alanının biraz karmaşık olmasından kaynaklanıyor. Yani siz dikkatinizi istediğiniz kadar verin, dikkatinizin dağılmaması imkansız.

Trial Frontiers 2

Trial Frontiers 2

Trial Frontiers 3

Trial Frontiers 3

Oyunda ilk başta ısınma turları ile başlıyorsunuz ve ısınma turları esnasında bir bayan size eşlik ediyor ve oyunun nasıl oynanması gerektiğini anlatıyor. Size oklarla neler yapmanız gerektiği ve ekipmanlar hakkında bilgiler veriyor. XP ve altın konularında ciddi yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. oyunun bu aşamasından sonra, ülke ve Dünya liderlik tablolarında yerini alabilmen için bir isim girmeni istiyor. Ve yine bu da bir görev olarak algılanıyor ve XP ve altın kazanıyorsunuz.

Trial Frontiers 5

Trial Frontiers 5

Trial Frontiers 4

Trial Frontiers 4

Her görevden sonra madalya kazanıyor ve madalyalarınız da diğer oyunlarda olduğu gibi altın 1-2-3, gümüş 1-2-3, elmas 1-2-3 şeklinde sıralanıyor.

Biz bir taraftan oyunu oynarken bir taraftan da yazımızı yazmaya çalışıyoruz. Ve fark ettik ki, oyun sık sık bize World Map adında bir harita sunuyor ve bu harita belli bir süre sonra rahatsız edici hale gelmeye başlıyor. Hele ki haritada tam ilerlemişken sizi baya bir geriye atması ve bunu da yap demesi hiç hoşumuza gitmedi.

Android Oyun 2

Android Oyun 2

iphone Oyun

iphone Oyun

Nadir de olsa rating yani oyuna yıldız vermemizi ve yorum yapmamızı isteyen tatlı bir amca da aniden çıkabiliyor.

Harita da ilerlerken, öncelikle The Cave ile başlıyoruz, daha sonra sırayla Cave Entrance, Three Bridges, Home Village, Pick Alley, Market Street, The Equeduct, Rocky Desert, Moonlight Towers diye devam ediyor.

Trial frontiers Harita 1

Trial frontiers Harita 1

Trial Frontiers Harita 2

Trial Frontiers Harita 2

Trial Frontiers Harita 3

Trial Frontiers Harita 3

 

Oyunda her etabı tamamladığınızda bir sürpriz sizi bekliyor. Yani bu bir bombada olabiliyor, bazen de bir tuzak olup motordan bizi atıyor. Paranızı her yarış ile birlikte yükseltiyorsunuz ve bu miktar motorunuzda bir değişiklik yapmaya yettiği anda da sizi upgrade ekranına yönlendiriyor.

Trial Frontiers Motor Upgrade

Trial Frontiers Motor Upgrade

Biz 2 saatlik oyun deneyimimiz esnasında, 5 upgrade yapma imkanı bulduk. eğer benim param var, ben bekleyemem en iyi motoru almak istiyorum derseniz de, 10,49 TL’ye 150.000 Coins, 20,99 TL’ye 360.000 Coins yada 209,99 TL’ye 5.000.000 Coins satın alabiliyorsunuz.

Trial Frontiers Coins Al

Trial Frontiers Coins Al

 

Küçük miktarlarda alım yapabilirsiniz lakin büyük alımlar yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Her yeni upgrade de süre biraz daha uzuyor ve kullanıcı beklemek zorunda kalıyor. Upgrade esnasında, motor, görünüm, hidrolik, tekerler, direksiyon, lambalar, koltuk yenilemeleri yapabiliyorsunuz. Bazı etaplarda yanımıza ucube motorlu bir yarışçı geliyor ve etabı tamamlarken onuda geçmemiz isteniyor. Bu işin en can sıkıcı tarafı denilebilir. Biz oyun deneyimimiz süresinde henüz geçemedik.

Oyunumuzda belirli bölümlerde de bir çarkıfelek çıkıyor ve şansınıza ne gelirse onu kazanıyorsunuz. Motor, yaylar, frenler, aksesuar kazanacaklarınız arasında.

Trial Frontiers  Çarkıfelek

Trial Frontiers Çarkıfelek

 

Trials Frontier indir – Android

Trials Frontier indir – iPhone, iPad