TV8 yayın hayatına öyle bir girdi ki, inanılmazı başardı ve yayına başladığı haftanın ertesinde, tüm gruplarda birinci sıraya yükselmeyi başardı. Tamamen yurt dışı kaynaklı yayınları ithal ederek yani ve kaliteli bir yön belirleyen Acun ILICALI, kanalını açık ara farkla zirveye oturtmuş görünüyor.

Sponsorlu Reklamlar

Ve Acun Medya, kanalın internet ile bağlantısını kurmayı da hedeflemiş olacak ki, Yan Ekran uygulaması ile birlikte, hem ücretsiz hem de halkın çok kolay bir şekilde tercihini belirlemeyi hedefliyor. Ve bu kesinlikle TV’de bir devrim.

Özellikle belirtmemiz gereken bir diğer nokta ise, TV’lerde sabit bir özellik halini alan internet televizyon ile entegre olurken, televizyon da tamamen TV8 ile entegre olmuş görünüyor.

Yan Ekran

Rising Star yarışmasının da hayata başlaması ile birlikte, Yan Ekran uygulamasını test etme imkanı bulduk. Yarışma ile eş zamanlı olarak hareket eden uygulama, oylama başladığı anda kendisini güncelliyor ve oy verilebilir hale geliyor. Daha önce yarışmalarda tamamen jürinin ellerine bırakılan yarışmacılar artık halkın kararı ile seçiliyor. Kararı tamamen de olsa halka bırakmayan kanal, her jüri üyesine destekleri halinde +7 puan verebilmelerini sağlıyor.

Aynı zamanda ütopya yarışmasında da kullanılan uygulama sayesinde, istediğimiz yarışmacıyı halk oylamasında birinci seçebiliyoruz.

Peki uygulama nasıl kullanılıyor?

Öncelikle aşağıda belirtilen linkler yardımıyla uygulama sayfasına gidin ve uygulamayı kurun.

Daha sonra ise uygulamayı açtığınız anda, canlı yayını takip eden mekanizma devreye giriyor. Yani oy verme anı geldiğinde, uygulama o anki yarışma hakkında uyarı veriyor ve oy kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer oy kullanmak istiyorsanız, adeta bir efsane haline gelen sağa doğru kaydırma hareketini yapıyorsunuz ve oy kullanma ekranına geliyorsunuz.

Bu noktada artık Evet ve hayır ekranlarından bir tanesini seçerek, oy kullanıyorsunuz ve yarışmacının kaderini belirliyorsunuz.

Çok yakında anketler ile birlikte tüm programlarda da kullanılacağını belirtelim.

TV8 Yan Ekran Uygulamasını Cihazına İndir