• Ünlü Takibi
  • Sosyalleşme
  • Paylaşım
  • Güvenilirlik
  • Kullanım

En önemli 5 sosyal ağ platformundan bir tanesi olan Twitter platformuna kayıt olma işlemini Twitter Kaydol sayfamız aracılığı ile anlatmaya çalışacağız.

Sponsorlu Reklamlar

Twitter platformuna kayıt olma işlemini aşama aşama sizlere anlatalım.

Aşama 1: Öncelikle web sitesine sayfa sonunda yer alan link yardımı ile gidelim. Karşımıza çıkan ekranda 2 seçenek görülecektir. Seçeneklerden ilki kayıtlı kullanıcılar içinken, ikincisi kaydolmak isteyen kullanıcılar içindir. Biz Twitter‘da yeni misin? Kaydol kısmında yer alan ad ve soyad, mail adresi ve şifre alanlarını doldurarak kayıt olacağız.

Twitter Kayıt

Twitter Kayıt

Aşama 2: Daha sonra karşımıza çıkan ekran bilgilerimizi teyit edecek ve bize hizmet şartları ve gizlilik politikası gibi kuralları sunarak kaydol butonunu aktif hale getirecektir.

Twitter Kaydol

Twitter Kaydol

Aşama 3: Kaydol butonuna tıkladıktan sonra bir sonraki aşamaya geldik ve bu aşamada bizden telefon numaramız isteniyor. Telefon numaranızı vermek istemezseniz “Sonraki” yazısının altında yer alan Geç seçeneğini kullanabilirsiniz.

Twitter Kaydol 1

Twitter Kaydol 1

Aşama 4: Ve artık Twitter kullanıcı adı seçimini de yapabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken seçenek ise benzersiz bir kullanıcı adının alınması gerektiği. Siz de benzersiz ama ileride pişman olmayacağınız bir kullanıcı adı seçmelisiniz.

Twitter Kaydol 2

Twitter Kaydol 2

Aşama 5: Ve kapıda bizi Twitter karşıladı. Bize kısa ama çok kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra “Hadi Başlayalım” butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Twitter Kaydol 3

Twitter Kaydol 3

Aşama 6: Bilgilendirmeden sonra bizden nelerle ilgilendiğimizi söylememizi istiyor. Seçenekler arasında; Spor, siyaset, haber, müzik vb. seçenekler bulunuyor.

Twitter Kaydol 4

Twitter Kaydol 4

Aşama 7: Twitter bu aşamada bize 40 adet takip önerisinde bulunuyor. Bu öneriler arasında bir çok ünlü ve siyasetçi ve spor adamı yer alıyor. İstemezseniz mavi tikleri kaldırabilirsiniz.

Twitter Kaydol 5

Twitter Kaydol 5

Aşama 8: Ve geldik eşsiz profilimizi, benzersiz bir profil fotoğrafı ile süslemeye. Uzun zamandır saklanan ve çok iyi bir profil fotoğrafı olacağına inandığımız bir fotoğrafı tam da buraya koyabiliriz. İsterseniz resminizi Facebook’a Bağlan seçeneğini kullanarak, Facebook‘tan çekebilirsiniz.

Twitter Kaydol 6

Twitter Kaydol 6

Aşama 9: Twitter kaydol sayfamızdan tanıtıma devam ediyoruz. Bu aşamada AOL, GMail, Outlook Ve Yahoo platformuna bağlanarak burada ki arkadaşlarınızı direk olarak takip edebilirsiniz ve onlara Twitter’da olduğunuzun haberini verebilirsiniz.

Twitter Kaydol 7

Twitter Kaydol 7

Aşama 10: Bu aşamada 3-5 saniye bekliyoruz ve Twitter, profilimizi bizim için hazırlıyor.

Twitter Kaydol 8

Twitter Kaydol 8

Aşama 11: Artık profilimiz hazır. Kullanım aşamasına geldik ama mail adresimize giderek doğrulama yapmamız gerekiyor. Bu aşamada isterseniz doğrulama mailini yeniden gönderebilir, e-posta adresini güncelleyebilir veya bu konular hakkında daha fazla bilgi alabilirsin.

Twitter Kaydol 9

Twitter Kaydol 9

Doğrulama işlemini de yaptıktan sonra artık Twitter kaydol işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Artık 140 karakterden oluşan Twitler atabilir, anlık resimler paylaşabilir veya Trend Topic konularda yorum yapabilirsiniz.

Twitter Sosyal Ağına Kaydolma Sayfası

 

 Twitter’a Nasıl Kayıt Olunur? Video Anlatım.