Twitter kullanıcıları, Twitter web sitesini çok fazla seviyorlar ve hem bilgisayardan, hem de akıllı cihazlardan Twitter’da olup bitenleri sürekli takip ediyorlar. Düzenli haber akışı için tercih edilen Twitter’ı çeşitli amaçlar için kullanabilmekte mümkün. Ünlülerin takip edilmesi, haber, iletişim ve sayabileceğimiz onlarca sebepten dolayı, kullanıcılar Twitter’ı sürekli takip ediyor ve bununda ötesinde bağımlısı haline geliyorlar.

Sponsorlu Reklamlar

Peki birgün Twitter’dan sıkılsanız, artık kullanım sürenizi doldursanız, Twitter’ınızı kapatmanız yada dondurmanız gerekse bunu nasıl yapacaksınız. İşte yazımızın geri kalan kısmında sizler için, Twitter hesap dondurma, Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır bunu anlatmaya çalışacağız.

Twitter Hesap Dondurma

Twitter Hesap Dondurma

Twitter Hesap Dondurma

 

1. Aşama: Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede yer alan ayarlar sekmesine gidiyoruz ve ayarlar kısmına tıklıyoruz.

Twitter Ayarlar

Twitter Ayarlar

2. Aşama: Ayarlar sayfasına geldikten sonra, sayfanın en alt kısmında yer alan, hesabımı devre dışı bırak linkine tıklıyoruz.

Twitter silme

Twitter silme

3. Aşama: Bu aşamada bizden güvenlik sebebiyle şifremizi girmemizi istiyor. Şifremizi giriyoruz ve artık hesabımızı dondurmak için çok az kaldı.

Twitter dondur

Twitter dondur

4. Aşama: Bu aşamada bize biraz acıtasyon yapan Twitter, son kararımızı gözden geçirmemizi istiyor. Bu yapılan acıtasyona rağmen kararlıysanız, “xxxx adlı kişiyi devre dışı bırak” butonuna tıklayarak hesabı devre dışı bırakabiliriz.

Twitter

Twitter

5. ve Sonuç aşaması: Bu aşamada Twitter bize uyarı veriyor ve hesap bilgilerinin sadece 30 gün için Twitter tarafından korunabileceğini, bu sürenin dışında ise hesabın tamamen silinebileceğini belirtiyor. Yani 30 gün için hesabınızı dondurabilir, bu süre aşılırsa hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Twitter sil

Twitter sil

 

Bu aşamaya geldiyseniz, hesabınız artık dondurulmuş demektir ve pek fazla yapacak bir şeyinizde bulunmamaktadır.

eğer 30 günlük süreyi aşmış ve yeni bir Twitter hesabı açmak isterseniz Twitter Kaydol yazımızı inceleyerek, yeni bir Twitter hesabı açabilirsiniz.