Sosyal ağlar her zamankinden daha popüler, her zamankinden daha aktif ve her zamankinden daha isyankar bir halde. Artık her anımızı ölümsüzleştirecek ve bunu 4K teknolojisi ile yapabilecek potansiyele de sahibiz. Bu potansiyelin kullanılmasına imkan sağlayan web siteleri de son hızla büyümeye devam ediyor. Youtube, Dailymotion derken, sol dıştan iyi bir atakla Vimeo video paylaşım ve mikro blog sitesi hayatımıza girmeyi başardı.

Sponsorlu Reklamlar

Vimeo video paylaşım sitesini diğerlerinden ayıran en önemli özellik kesinlikle videoları 10 kat daha kaliteli hale getiren teknolojisi. Bu teknoloji kalitenin üst düzeye çıkmasını sağlarken, aynı zamanda videoların yüklenme esnasında kalitesinin düşmesini de engelliyor. Bu da daha net ve kaliteli videoların izlenmesine olanak sağlıyor.

Vimeo sayesinde, kendi kişisel video bloğunuzu da oluşturabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki ufak bir video günlüğüne sahip olabilirsiniz. Bu video günlükleri sizin zaman içerisinde ki gelişiminize bir kuş bakışı gezinti ile bakmanızı sağlıyor.

Aşağıda verilen kayıt olma bağlantılarını takip edip kayıt olduktan sonra, video yükleme aşamasında, Youtube veya diğer video paylaşım sitelerinde olduğu gibi yükleme hemen gerçekleşmiyor. Videonuz yaklaşık 45 dakikalık, videonun uzunluğuna göre değişebilen sürede Vimeo tarafında hazırlanıyor.

Sponsorlu Reklamlar


Hazırlık aşaması bittikten sonra ise, videonuz için başlık, etiket ve açıklama girmeniz gerekiyor. Bu aşamayı da tamamladıktan hemen sonra, videonun vimeo tarafından işlenme aşaması geliyor. Size gönderilen mail ile birlikte de videonuz artık kullanılma aşamasına geçiyor.

Her kullanıcı en fazla bir adet ücretsiz kanal açabilirken, ücret ödemeye razı olan kullanıcılar da kanal sayısını ve alanını yükseltebiliyorlar.

Vimeo video sitesinde, en dikkat çeken bölüm kesinlikle Discover yani keşfet bölümü. Bu bölümde Dünya’nın her yerinden özenle hazırlanmış ve bir o kadar da ilginç videoları bulabilirsiniz. Eğer siz de ilginç bir video oluşturabilirseniz bu bölümde yayınlanmaması için hiçbir neden yok.

Sitede yer alan bir diğer önemli unsurda, Aktiviteleriniz bölümü. Bu bölümde, kullanıcılar gün içerisinde yaptıkları ve genel zamanlama da yaptıkları aktiviteler hakkında bilgi edinebiliyorlar ve Vimeo’ya yapılan katkıyı hesaplayabilirler. Ayrıca Vimeo ile para kazanma aşamasının da yakın zamanda aktif olabileceğini belirtelim.

Sitemiz sayesinde ise Vimeo Kaydol seçeneği sayesinde, siz de kolaylıkla kayıt aşamasını gerçekleştirebilir ve video paylaşımına sınırlı şekilde katılabilirsiniz.

Artık sınırsız şekilde video paylaşabilir ve diğer üyelerin HD ve 4K kalitesinde yaptıkları paylaşımları izleyebilirsiniz.

Vimeo Video Paylaşım Sitesine Kaydol