Vine uygulaması sosyal medya ağında ki yerini aldı ve oda artık bir fenomen. Aslında instagram uygulamasının kısa süreli vedeo çekme konseptinin de aynısı denilebilir. Ama farklı olan yanı, farklı bir program olması. Ve ekstra özelliklerinin bulunması. İlk önce uygulamaya kayıt nasıl olunur onu anlatalım.

Sponsorlu Reklamlar

Öncelikle cep telefonumuzdan Vine uygulamasını indiriyoruz.

Vine Uygulamasını Akıllı Cihazına indir (Android)

Vine Uygulamasını Akıllı Cihazına indir (iPhone)

Vine uygulamasını indirdikten hemen sonra, örnek olarak Android cihazlar için Vine uygulamasına kayıt olalım. Uygulama indirildikten hemen sonra kayıt aşamasını tamamlayacaktır.

Uygulamaya tıklayarak çalıştırın. Bu aşama da bizden ya Twitter ile kayıt olmamızı, yada E-Posta ile kaydolmanızı istiyor. Siz isterseniz Twitter ile direk kayıt aşamasını tamamlayabilirsiniz. Ama biz E-Posta ile kayıt aşamasını sizin için gerçekleştireceğiz.

Vine Kayıt Ol

Vine Kayıt Ol

E-Posta ile kayıt aşamasın da, akıllı cihazımızda aktif olan mail adresi ile cihaz sizi otomatik olarak tanıyor. Açık bir hesap yoksa, bir sonra ki aşamadan devam edeceksiniz.

Vine Kayıt Aşaması

Vine Kayıt Aşaması

E-Posta, Şifre ve Telefon alanlarının kesinlikle doldurulması gerekiyor. Bu alanları doldurduktan sonra sağ üst köşede yer alan bitti butonuna tıklıyoruz.

Vine Üyelik Aşaması

Vine Üyelik Aşaması

Son aşamada cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderiliyor ve bu doğrulama kodu sizin gerçek bir kullanıcı olduğunuzu ispatlıyor.

Vine Android Kayıt

Vine Android Kayıt

Doğrulama kodunu isterseniz girebilir, isterseniz de bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Artık işlem bitti ve Vine uygulamasına giriş yaptık. Kısa süreli yani 6 saniyelik videoları vinelayabilirsiniz.  Yada 6 saniyelik videoları Dünya’nın beğenisine sunabilirsiniz.

Vine Uygulaması

Vine Uygulaması