Whatsapp Kaydol uygulaması akıllı telefonlar üzerinde inanılmaz bir mesajlaşma rüzgarı estirdi ve bu halen devam ediyor. Bu platformlar da ortaya çıkan neredeyse ilk tür olan Whatapp uygulaması, halen en kullanılabilir mesajlaşma programı. Whatsapp uygulamasını kullanmaya başlayarak, siz de sevdikleriniz, arkadaşlarınız ve daha fazlasıyla mesajlaşmanın, resim göndermenin, video göndermenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Şimdi sizlere kısaca Whatsapp uygulamasından bahsedelim ve daha sonra da uygulama nasıl indirilir, nasıl kurulur ve daha da ötesine geçerek, bilgisayardan Whatsapp nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

Öncelikle akıllı telefon ve tablet üzerinden nasıl kayıt yaptırılır onu anlatalım.

Bunun için ilk yapmanız gereken, cihazınızda kısa yol olarak hazır bekleyen Play uygulamasına tıklayarak, Google Play adresine ulaşmalısınız.

 

Sponsorlu Reklamlar


Gördüğünüz gibi Play uygulamasına gittik ve Whatsapp uygulamasını bulup yükle tuşuna bastık. Artık uygulamamız indiriliyor ve az sonra kullanıma hazır olacak. Bu kısımda uygulama ile ilgili resimlere, yorumlara, arkadaşlarımızın Google Plus üzerinden +1 verilip verilmediğine ve daha fazlasına bakabiliriz.

Sponsorlu Reklamlar


Uygulama ilk 1 yıl tamamen ücretsiz ve ikinci yıldan itibaren sadece 1.79 TL olarak fiyatlandırılmış. Uygulama bu bilgiyi verdikten hemen sonra başlatılıyor ve sizden bir kaç ayar yapmanızı istiyor.

Bu ayar cep telefonunu numaranız, profil fotoğrafınız olarak kısıtlandırılabilir.

Son olarak Whatsapp Kaydol şartlar ve koşullarını da kabul ettikten sonra, uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Bı kısımda Onayla Ve Devam Et diyerek hemen mesajlaşmaya başlayabiliriz.

Artık Whatsapp uygulamasını güvenle kullanabiliriz. Arkadaş listemizden, istediğimiz kişiye, istediğimiz zamanmesaj atabilir ve gelen mesajları kolaylıkla yanıtlayabiliriz. Uygulamayı kullanabilmek için kesinlikle bir internet bağlantısına sahip olmamız gerekiyor. İnternet bağlantısının olmadığı ortamlarda Whatsapp uygulamasına kayıt olunamaz ve kullanımı sağlanamaz.

Whatsapp Android Uygulaması

WhatsApp iPhone Uygulaması

WhatsApp WindowsPhone Uygulaması

Verilen linkler yardımıyla, kendinize uygun akıllı cihaza göre kayıt aşamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına BlueStacks programı yardımıyla, bilgisayarınız üzerinden kolaylıkla kayıt yaptırabilirsiniz. BlueStacks ile nasıl kayıt aşamasını tamamlayabileceğinizi, BlueStacks sayfamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayardan WhatsApp Uygulamasını Kullan

Whatsapp uygulaması hakkında ilginç bilgiler:

Uygulama 2 yazılım uzmanı tarafından hazırlanmıştır. Uygulamayı hazırlamadan önce ise Facebook ve Twitter gibi iki deve iş başvurusunda bulunmuşlar ve reddedilmişler. Sanıyoruz ki bu da onları oldukça hırslandırmış ve yepyeni, kolay kullanımlı, internet bağlantısı ile çalışan ve ücretsiz bir uygulama üzerine yoğunlaşmışlar.

Bu arada Facebook’un, Whatsapp uygulamasını 19 milyar dolara satın aldığını da belirtelim. Bu satın alma işlemi için hisse satışına dahi gidilmesi, uygulamanın ne kadar popüler olduğunu ve gelecek için ne kadar ümit verdiğini de gösteriyor.

Uygulamanın sahipleri olan bu muhteşem ikili, fakirlikten gelen iki ailenin çocuğu, uygulamanın minimum kar ile kullanılması için ise ellerinden gelenleri yapmışlar. Uygulamanın ilk 1 sene ücretsiz olması da bunun en önemli göstergesi. Artık siz de uygulamayı rahatlıkla kullanabilir ve sevdiklerinizle doyasıya mesajlaşabilirsiniz.

Whatsapp Kaydol ile ilgili merak ettiklerinize ulaşmak için;

WhatsApp Hakkında Bilinmesi Gerekenler