Windows yazılımı her sürümde kendisini hızlandırıyor ve kullanıcıların daha iyi performans elde edebilmesi için elinden geleni yapıyor. Windows yazılımcıları da özellikle her yeni sürümde daha hızlı bir Windows için ellerinden gelen yapıyorlar. Lakin bazı sürümlerde bu bazen ters tepebiliyor.

Sponsorlu Reklamlar

Windows 8 En Hızlı Nasıl Kapatılır Sorusu İçin Hazırlanmış Videomuz.

Özellikle Windows 8 hızlı kapatma konusu, her 8 kullanıcısının önemli sorunlarından bir tanesi ve biz sizlere, yazılımın en hızlı nasıl kapatılacağını en kısa yoldan resimli ve video olarak anlatacağız.

Windows 8 çeşitli yollarla kapatılırken, her biri en az 3 işlem yapmanızı gerektiriyor. Özellikle 8 sürümünün de dokunmatik ekran cihazları ile uygun hale getirilmesi, fare ile yapılan kapatma işlemlerini oldukça can sıkıcı hale getirdi.

Windows 8 ve diğer üst sürümleri en hızlı kapatmanın yolu

Bilgisayarımızda ana ekranda yani masa üstündeyken, ALT tuşuna basılı tutarak, aynı esnada F4 tuşuna basıyoruz ve hemen altta ki resimde ki gibi bir kutucuk beliriyor. Bu kutucuk açıldıktan sonra ise, artık yapmamız gereken tek şey kalıyor.

Windows 8 en hızlı nasıl kapatılır

Windows 8 en hızlı nasıl kapatılır

Gördüğünüz gibi ekrana kapama kutucuğu geldi ve bu noktada sadece Tamam düğmesine tıklamamız yeterli olacaktır. İşte hepsi bu kadar. Artık Windows 8 yazılımını en hızlı şekilde nasıl kapatacağınızı öğrendiniz.

Windows 8 ve 8.1 hakkında ki yazılarımız ve yardım konularımız yayınlanmaya devam edecektir.

Windows 8 En Hızlı Nasıl Kapatılır – Video Anlatım