Windows Live hakkında kısa bir açıklama yapmamız gerekirse, Microsoft tarafından hizmeti sağlanan bir mail adresidir. Kullanıcılar Windows Live Mail Adresi alarak, mail gönderme işlemini en basit yoluyla gerçekleştirebilirler. Aslında aldığınızın bir Windows Live hesabı olmakla birlikte gerçek olarak bir Microsoft hesabı olduğunu da belirtelim. Google mantığına dönen bu hesap alma işlemi, tek bir hesap alma ile bütün Microsoft işlemlerinden yararlanabilme imkanını sunar. Daha iyi açıklamak gerekirse; Hem Outlook, hem Hotmail, Hem Skype vb. bütün Microsft işlemlerinden yararlanabilmenizi sağlar.

Sponsorlu Reklamlar

İşte biz bu noktada sizlere, Windows Live hesabını nasıl alacağınızı anlatmaya çalışacağız. Kaydol.com.tr yöneticisi olarak kendimin de bir @windowslive.com uzantılı bir mail adresim olduğunu da belirteyim.

Video Anlatım: Outlook ve Window Live Mail Adresine Aynı Sistemle Kayıt Olunmaktadır.

Öncelikle kayıt aşamasını gerçekleştirmek için, hesap oluşturma sayfasına gidelim.

Dikkat: Windowslive uzantılı mail alımı kapanmıştır. Artık sadece, outlook.com, outlook.com.tr ve hotmail.com uzantılı mailler alabilirsin.

Windows Live Hesabına Kaydol (outlook ve Hotmail) – Yazının devamı senin için püf noktalar sunuyor!

Kayıt sayfasına ulaştıktan sonra, her zamanki gibi kayıt aşamasını gerçekleştirebilmeniz için gerekli alanları sunuyor. Yani bu alanların tamamının eksiksiz doldurulması gerekiyor. Şimdi sizin için doldurduğumuz alanın resmine bakmanızı tavsiye ediyoruz. Burada bütün alanları sizin için doldurduk ve hazır hale getirdik. Çalışmamızdan kolaylıkla kopya çekebilirsiniz.

Hemen alt kısımda ki resimde, kullanıcı adı ouşturma esnasında sorun yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için, benzersiz bir kulanıcı adına sahip olmanız gerekmektedir.

Windows Live Kaydol

Windows Live Kaydol

Posta Kodu alanı için püf nokta: Eğer posta kodunuzu bilmiyorsanız, bulunduğunuz ilin plaka kodu sonuna 3 adet sıfır ekleyerek, posta kodu alanını doldurabilirsiniz.

Windows Live Kayıt Ol

Windows Live Kayıt Ol

Son kısım olan doğrulama kodu alanını doldurma kısmı, resimde ki harf ve rakam bileşiminin alana girilmesidir. Burada büyük, küçük harf karışımı oldukça önemlidir. Caps Lock tuşunu kullanmak gerekebilir.

Windows Live Üye Ol

Windows Live Üye Ol

Artık bu işlemleri hallettiysek, Hesap Oluşturun butonuna tıklayabilirsiniz.

Bir kayıt olma işlemini daha tamamlamış olduk. Herkese başarılar diliyoruz.