• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

World of Warcraft yada artık herkesin alıştığı kısaltması ile WoW günümüzün en iyi oyun yapımcılarından birisi (bence birincisi) olan Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game) yani çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. Blizzard’ı Diablo serisiyle tanıyıp, sonra Warcraft serisiyle daha çok seven oyun tutkunları WoW ile tam bir Blizzard hayranı oldular.

Sponsorlu Reklamlar

Diablo 2 oynayanlar bilirler oyun için videoları inanılmaz kalitedeydi. Zamanının o kadar ötesinde videolara sahip bir oyundu ki benzerleri ancak birkaç yıl sonra o video kalitesine yetişti. Blizzard firmasının oyunları görsel anlamda mükemmelliğinin yanısıra çok iyi bir hikayeye de sahiptir. Günümüze kadar Blizzard firmasının çıkardığı her bir oyun milyonlar satmış ve oyunları satın alanları her zaman memmun etmiştir.

WoW tamamen online olarak, belli bir ücret ödenerek oynanmaktadır. Warcraft serisinde gördüğümüz karakterler daha geliştirildi ve yeni karakterler eklendi. Alliance ve Horde şeklinde iki ittifak bulunmaktadır. Seçeceğiniz karaktere göre bu ittifaklardan birisinde oluyorsunuz. Oyunun devasa haritası ise inanılmaz eğlenceli. Oyunun paralı olması ise oyuncu kalitesini inanılmaz arttırmış durumda.

Oyunda ittifağınızı seçtikten sonra seçebileceğiniz karatlerler şunlardır: Dreath Knight, Hunter, Druid, Mage, Monk, Paladin, Priest, Rogue, Shaman, Warlock, Warior. Karaktarler seçeceğiniz ittifaka göre farklılıklar gösterebilir.

1994 yılında başlayan Warcraft serüvenine sizde online olarak katılmak için ilk önce aşağıda bulunan indir butonuna tıklayarak oyunu indirmelisiniz. Daha sonra ise yine aşağıdaki kaydol butonu ile kayıt olabilirsiniz.

World Of Warcraft Oyununa Kaydol