• Oyun Kalitesi
  • Grafikler
  • Oynanabilirlik
  • Oyuncular
  • Uçaklar

Ukrayna merkezli Persha Studio ve Belarus merkezli Wargaming.net ortaklığıyla geliştirilen World of Warplanes, hava savaşlarıyla ön planda olan uçuş simülasyonudur. İçeriğinde kara savaşları bulunan World of Tanks ve deniz savaşlarının ön plana çıktığı World of Warships’ten sonra World of Warplanes MMO uçak savaş oyunu, 2. Dünya Savaşı döneminde geçen hava mücadelelerini konu almakta ve sahip olduğu BigWorld oyun motoru sayesinde de oyunculara kaliteli bir oyun deneyimi yaşatmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Her ulusun bir teknoloji ağacının bulunduğu, Amerika, Almanya, Japonya ve Sovyetler Birliği olmak üzere 4 farklı devlete ait çok çeşitli uçakların kullanılabildiği World of Warplanes oyununda, sahip olduğunuz uçağın silahlarını, motorunu ve dış aksamlarını özelleştirebiliyorsunuz. Oyunun göze çarpan özelliklerinde bir tanesi de sadece klavye ve mouse ile değil aynı zamanda joystick ve gamepad kullanarak da oynayabilmenizdir. Bu sayede oyun daha da zevkli hale gelmektedir. Yalnızca hava savaşlarını yapabileceğiniz oyunda, Battle, Single Battle, Training ve Team Training gibi 4 farklı oyun modu seçeneği bulunmaktadır. Bu bölümleri Savaş Modu ve Antrenman Modu şeklinde ikiye ayırmak da mümkündür. World of Warplanes oyununda savaşların ortalama süresi 7-10 dakika sürmekle birlikte maksimum savaş süresi 15 dakika olmaktadır. Özellikle it dalaşının kavramının ne manaya geldiğini iyice öğrenebildiğiniz oyunda, 1930 ile 1950 yılları arasında uçmuş olan hemen hemen bütün uçakları uçurabilmeniz ve onlarla savaşmanız mümkün.

Gökyüzünde geçmesinin de etkisiyle çok geniş haritalara sahip olabildiğiniz World of Warplanes oyununda ortalama bir haritanın alanı 220 metrekaredir. Savaşların dışında kalan zamanınızı uçak hangarında geçirebileceğiniz oyunda, hangarda yapabileceğiniz işler arasında uçakları tamir edebilmek, uçağa parça ya da teçhizat satın alabilmek, savaş istatistiklerini görebilmek ve diğer oyuncularla konuşabilmek bulunmaktadır.

World Of WarPlanes Kaydol