• Arama Motoru
  • Yönlendirme
  • Mail
  • Messenger
  • Güven

Dünya’nın en büyük 3 arama motorundan bir tanesi . Google daha varlığını bile ilan etmemişken, o insanların web ortamında gezinebilmelerini, yeni web sitelerini keşfedebilmelerini sağlıyordu.

Sponsorlu Reklamlar

Zamanla Google’un yükselişi onu ikinci plana itsede, hala Dünya’nın birçok ülkesinde en çok kullanılan arama motoru, en çok kullanılan mail deposu, en çok okunan güncel haber ve magazin sitesi olma özelliğini sürdürüyor.

Son dönemlerde Yahoo üzerinde yaşanan en büyük değişikliklerden bir tanesi ise, anasayfasını bir geçiş noktası konumuna getirmesi söylenebilir. Bu noktada ayrıntılara kısaca gözatalım.

Yahoo Siteleri:
Bu kısımda Yahoo’ya ait web siteleri yer almaktadır. Bu web siteleri arasında, mail, hava durumu, messenger hizmeti sunan siteler yer almaktadır.

Favorilerim Alanı:

Bu alan tamamen kişiselleştirilebilir öğeler ile donatılmıştır. Sol sütunda yer alan bu linkleri istediğiniz gibi değiştirebilir en beğendiğiniz siteleri koyabilirsiniz.

Haber Alanı:

Haber sitelerine ayrılan bu alanda, zaman zaman değişiklikler gözlense de, HaberTürk, Hürriyet, Milliyet ve NTVmsnbc yer almaktadır. Her sekmede o web sitesine ait en güncel ve en son haberleri bulabilir ve o siteye seçtiğiniz haber ile yönlenebilirsiniz.

Magazin Alanı:

En sağ kısımda ise magazin haberlerine yer verilmektedir. Bu kısımda Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin magazin haberlerini bulabilirsiniz.

Yaptığı değişiklikler ile, bir arama motorundan ziyade kendisini bir geçiş noktası olarak görme isteği ön plana çıkıyor. Bunu ana sayfasına yerleştirdiği onlarca site ve favorilerim kısmı ile de fazlasıyla ortaya koyuyor.

Yahoo Kaydol

Sponsorlu Reklamlar