Sosyal ağ Dünyası hızla ilerliyor ve bu ilerlemenin de açıkçası ucu bucağı yok. Facebook sosyal ağıda şu an bir numarada ve bu ağ vasıtası ile reklam yapmak oldukça basit ve bunu Yeni Facebook Sayfası Açma yazımız aracılığı ile yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Şimdi sizlere yeni bir Facebook sayfası nasıl açılır, bunu resimler ile anlatmaya çalışalım.

Aşama 1: Öncelikle Facebook ana sayfasına gidiyoruz ve bu sayfa da sol kenarlıkta yer alan Sayfa Oluştur butonuna tıklıyoruz. Bu tıklama bizi yeni sayfamızı oluşturmak için gerekli sayfaya yönlendirecek.

Facebook sayfa oluşturma

Facebook sayfa oluşturma

Aşama 2: Bu aşamada artık yeni Facebook sayfamızı oluşturabiliriz. Burada bize sayfamızın iştigal konusu soruluyor. Seçenekler; Yerel işletme veya yer, şirket, kuruluş veya enstitü, marka veya ürün, sanatçı, müzik grubu veya tanınmış kişi, eğlence, ortak hedef veya topluluk. Bu seçeneklerden sayfamıza en uygun olanını seçiyoruz ve açılır pencere geliyor. Hemen 3. aşamaya geçelim.

 

Facebook Sayfa Oluşturma 2

Facebook Sayfa Oluşturma 2

Aşama 3: Biz bu aşamada marka veya ürün kategorisini seçtik. Bize alt kategori olarak en uygun olaninternet sitesi seçeneğini de seçtikten hemen sonra sayfa adımızı bir altında ki boş alana giriyoruz. Sayfamızın adı kaydol.com.tr

Artık bir sonraki aşamaya geçip işlemlerimizi tamamlayabilir ve yeni Facebook sayfamızı açabiliriz.

 

Facebook Sayfa Oluşturma 3

Aşama 4: Sayfamız hakkında daha detaylı bilgileri girmenin de zamanı geldi. Sayfamızın hangi amaçlara hizmet ettiğini konusunun ne olduğunu ve ilgili web sitesinin adresini bu alana giriyoruz.

Facebook Sayfa Oluşturma 4

Aşama 5: Hakkında sekmesi geçildikten hemen sonra ileri seçeneği ile Profil Resmi sekmesine geçiyoruz. Artık resmimizi de ekleyebilir ve sayfamızın şekillenmesini sağlayabiliriz.

Facebook Sayfa Olulturma 5

Aşama 6: Şimdi sayfamızı kolay bulmamız için, sık kullanılanlar kısmına eklememiz gerekiyor. Bu kısma eklediğimiz anda ilk aşamada olduğu gibi sol kenarlıkta sayfamızı görebiliriz. Otomatik olarak sık kullanılanlara eklenen sayfamızı, isterseniz “Sık kullanılanlardan kaldır” seçeneği ile kaldırabilirsiniz.

Facebook Sayfa Olulturma 6

Aşama 7: Bu aşama artık son aşamamız denilebilir. Konum, Yaş, Cinsiyet, İlgi Alanları kısımları da dolduktan hemen sonra kaydet seçeneği ile kayıt aşamasını tamamlayabiliriz.

Facebook Sayfa oluşturma 7

Son Aşama: Artık sayfamız hazır ve istediğimiz gibi kullanabiliriz. Facebook kuralları çerçevesinde istediğiniz paylaşımı yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu sayfalar aracılığı ile istediğiniz fotoğraf, uygulama veya videoyu paylaşabilme seçeneğine sahipsiniz.

Facebook Sayfa Olulturma 8

Facebook Sayfa Olulturma 8

Artık sizde Facebook sayfası oluşturma işlemini tamamladınız.

Unutmayın, eğer bir Facebook kullanıcısı değilseniz sayfa oluşturamazsınız. Yeni bir Facebook sayfası oluşturmak için siz de Facebook Kaydol sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.