• Görüntü Kalitesi
  • Video Yüklenme
  • Yönetilebilirlik
  • Kullanım Kolaylığı
  • Paylaşım

Sosyal video paylaşım sitesi Youtube sitesi, Dünya genelinden yüklenen videoları sorunsuzca izleyebilmenizi ve kullanıcı kaydı yaparak kolayca video yükleyip paylaşabilmenizi sağlamaktadır. Arama seçeneği videolara kolayca ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Arama özelliği google arama özelliği ile benzer özellikler barındırıyor. Aramanıza en yakın mantıklı aramalar listelenebiliyor.

Sponsorlu Reklamlar

Youtube üzerinden en çok izlenen videolar, en çok oylanan videolar, trend olanlar gibi popüler videolara ulaşabilmeniz mümkün.

Youtube video paylaşım sitesinin en çok izlenen videosu:

Youtube’a Kaydolduktan sonra kendi menünüzden, izledikleriniz (geçmişiniz), beğendikleriniz ve daha sonra izlemek istediklerinize ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde Youtube Kayıt aşamasından sonra yorum kısmından videoya ilişkin yorum bırakabilirsiniz.

Youtube Video Paylaşım Sitesine Üye Olmak İçin Yapılması Gerekenler:

https://accounts.google.com/SignUp adresine giderek kendinize ait bir Google hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Ad, Soyad, Google Kullanıcı Adı, 2 tekrarlı şifre aşaması, Doğum Günü, Cinsiyet, Telefon Numarası, E-Posta Adresi, Doğrulama Kodu, Konum, Google Kullanıcı Sözleşmesi alanlarını doldurduktan sonra, sonraki adım butonuyla Kaydolma aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Yotube Kaydol

Öncelikle konumuza ek olarak belirtmemiz gereken bir takım şeyler var. Sizin Youtube hesabı alabilmeniz için, öncelikle Google hesabı edinmeniz gerekir ve Google hesabı aldığınız anda bütün Google ürünlerine, dolayısıyla da Youtube Video Paylaşım ağına kayıt olmuş olursunuz.

Ama Youtube üzerinden direk olarak kayıt olmak isterseniz, öncelikle Youtube adresine giriş yapın ve alt resimde yer aldığı gibi işaretlenen alandan oturum aç deyin. Daha sonra size oturum açmak mı istediğiniz, yoksa kayıt mı yaptırmak istediğiniz sorulur.

Youtube Kaydol

Youtube Kaydol


 

  • Oturum aç dedikten hemen sonra karşımıza gelecek ekranda hesap oluşturun dememiz gerekiyor.

 

Youtube Kayıt Ol

 

Artık kayıt sayfasına gidiyoruz ve gerekli alanların doldurulması gerekiyor. Adi Soyad bilgisinden, telefon bilgisine kadar bütün alanların en doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.

Keyifli Seyirler..!